Каталог матеріалів

Урок №32 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Узагальнення розділу «Дізнаємося про землю і всесвіт».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №32. Узагальнення розділу «Дізнаємося про землю і всесвіт». Самооцінювання навчальних результатів теми. Робота над навчальним проєктом «У пошуках життя на інших планетах». Підсумок навчальних досягнень за І семестр.

Мета: відзначити основні теми і поняття, вивчених протягом семестру, зокрема, земельної географії, астрономії та освоєння всесвіту, забезпечити учнів можливістю оцінити свій рівень зрозуміння та засвоєння матеріалу, обговорити основні відкриття та враження, отриманих протягом семестру, які допомагають учням зрозуміти, наскільки вони просунулися в навчанні, запросити учнів ділитися своїми враженнями, питаннями та думками щодо тем, що були вивчені, сприяє активному залученню та обміну ідеями, надати учням можливість підсумувати свої навчальні досягнення, виявити свої сильні та слабкі сторони, а також заохотити їх застосовувати отримані знання в практичних дослідженнях.

Очікуванні результати: учні узагальнюють ключові поняття та факти, пов'язані з розділом "Дізнаємося про Землю і Всесвіт", визначають свій власний рівень зрозуміння теми, визначити, які аспекти вони вже володіють, а які потребують додаткової уваги, учні представлять свої дослідження та звіти з навчального проєкту "У пошуках життя на інших планетах", демонструють своє розуміння методів пошуку життя в космосі та вміння аналізувати та презентувати інформацію, обговорюють інтереси та можливі напрямки для подальших досліджень та вивчення в майбутньому.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі

Слайд4. Розгляньте схему. Розкажіть, що належить до природних ресурсів.

Слайд5-6. Як люди використовують природні джерела енергії.

Слайд7-9. Пригадай, які є корисні копалини.

Слайд10. Дай відповідь на запитання.

Слайд11. Пригадай.

Слайд12. Розглянь схему. Які чинники впливають на формування ґрунту?

Слайд13. Із чого складається ґрунт?

Слайд14. Розглянь зображення. Що дає природа людині?

Слайд15. Вправа «Трибуна думок»

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17. Розглянь малюнок. Чому систему називають Сонячною та з чого вона складається?

Слайд18. Розглянь розташування планет до Сонця. Яка планета найближче, а яка найдальше?

Слайд19. Знайди орбіти кожної планети. Яка з планет має найдовшу орбіту, а яка — найкоротшу? Чому?

Слайд20. Як називається найяскравіша зоря сузір’я Малої Ведмедиці?

Слайд21. Чому наша галактика дістала назву Молочний шлях?

Слайд22. Пригадай.

Слайд23. Вправа «Трибуна думок»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Робота з підручником.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні