Каталог матеріалів

Урок №30 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Рельєф дна Океану. Діагностувальна робота №3.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №30. Рельєф дна Океану. Діагностувальна робота №3. Експрес-оцінювання власних досягнень з теми «Літосфера - кам’яний панцир планети»

Мета: розглянути різноманітні форми рельєфу дна океану, а також розгляд основних форм, таких як підводні хребти, жолоби, ями, та їх вплив на геологічні та екологічні процеси, ознайомити учнів з формами дна океану, продовжувати формувати уміння працювати з картою, збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам'ять, увагу, навички вільного спілкування; виховувати любов до природи, естетичний смак, розвивати вміння працювати з різними джерелами інформації, аналізувати, робити висновки, розвивати критичне мислення, підкреслити важливість розуміння різноманітних форм рельєфу та процесів, що призводять до їх утворення, заохочувати учнів задавати питання і досліджувати світ навколо себе, особливо в геології та географії.

 Очікуванні результати: учні знають основні типи рельєфу дна океану, а також важливі характеристики кожного з них, чітко визначають та пояснюють терміни, пов'язані з літосферою та рельєфом дна океану, такі як "підводні хребти", "жолоби", "глибини", "плато", тощо, включаючи глибоководні жолоби, горби, та інші форми, розуміють важливість цих процесів у геологічній історії планети, мають глибше розуміння рельєфу Землі, процесів, що призводять до утворення складок земної кори, і будуть здатні застосовувати ці знання в подальших вивченнях географії та геології, Висловлюють власні думки, прикладати отримані знання до реальних ситуацій та ставити запитання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Глибини шельфової зони, зазвичай, не перевищують 200 м.

Слайд7. На фізичній карті шельф позначають світло-блакитним кольором.

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Розгляньте та обговоріть будову дна океану.

Слайд10. Ложе океану.

Слайд11. Серединно-океанічні хребти.

Слайд12. Робота в підручнику.

Слайд13. Слово вчителя.

Слайд14. Найбільшим з-поміж таких островів є Ісландія.

Слайд15. Посередині хребтів тягнуться глибокі рифти, з яких виливається лава й постійно добудовує гори, не дозволяючи воді їх вирівняти.

Слайд16. Серединно-Атлантичний хребет.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Слово вчителя.

Слайд19. На фізичній карті вони позначені темно-синіми смугами.

Слайд20. Розглянь формування глибоководного жолоб.

Слайд21-22. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд23. Перевір себе.

Слайд24. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні