Каталог матеріалів

Урок №29 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Привідкриваємо таємниці зоряного неба. Практичне дослідження.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №29. Привідкриваємо таємниці зоряного неба. Практичне дослідження. Зоряне небо. Спостереження за рухом Сонця, зміною фаз Місяця, зоряним небом.

Мета: вивчення основних понять: зоряне небо, сузір’я, зоря, галактика, сприяти розвитку навичок спостереження, вчити розпізнавати основні сузір'я та найяскравіші зірки, розглянути основні закони та явища, що відбуваються на небесній сфері, пояснити, чому спостереження за зоряним небом може варіюватися в різні часи року, залучити учнів до дослідницької діяльності, вирішення практичних завдань та висування гіпотез. Здійснити спільні спостереження та обговорити результати.

Очікуванні результати: учні розуміють, що таке зоряне небо, використовують телескопи або біноклі для спостереження за небесними об'єктами, розпізнають основні сузір'ї та зірки на небі, пояснюють, чому спостереження за рухом Сонця призводить до змін дня і ночі, вміють користуватися інструментами для спостереження за зоряним небом, виявляють інтерес та бажання дізнатися більше про небесні явища та астрономію, спільно працюють під час спостережень та обговорень, обмінюючись думками та ідеями.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Розкажи.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Вправа «Трибуна думок»

Слайд10. Зорі, що випромінюють у тисячі разів більше світла, ніж наше Сонце, називають зорями-гігантами.

Слайд11. Ті, що випромінюють ще більше світла, — надгігантами.

Слайд12. Зорі, подібні до нашого Сонця, отримали назву зір-карликів.

Слайд13. Від температури поверхні залежить колір зір: блакитні, білі, жовті, червоні.

Слайд14. На відміну від Сонця, багато зір «живуть» парами, їх називають подвійними.

Слайд15. Словничок.

Слайд16. Зорі, як і літери в алфавіті, розташовуються на небі в певному порядку. Тому астрономи — вчені, які вивчають небесні тіла, користуються цим.

Слайд17. Фігурам, що відповідають сузір’ям, ще в давні часи люди надавали імена міфічних героїв, тварин, різних предметів.

Слайд18. Розглянь карту Північної півкулі неба.

Слайд19. Розглянь сузір’я Великої Ведмедиці. Чи бачив ти це сузір’я на нічному небі?

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Полярна зоря — найяскравіша зоря сузір’я Малої Ведмедиці.

Слайд22. Роздивись інтерактивну карту Зоряного неба.

Слайд23. Запам’ятай.

Слайд24. Роздивіться, який вигляд мають сузір’я. Навчіться розпізнавати їх.

Слайд25. Робота в підручнику.

Слайд26. Творча праця.

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Словничок.

Слайд29. Серед них є і наша Галактика, яку називають Молочний (або Чумацький) Шлях.

Слайд30. Чому наша галактика дістала назву Молочний шлях?

Слайд31. За формою наша Галактика нагадує спіраль.

Слайд32. Розглянь місцезнаходження Сонця.

Слайд33. Слово вчителя.

Слайд34. Словничок.

Слайд35. Робота в підручнику.

Слайд36. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Проведіть дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні