Каталог матеріалів

Урок №29-30 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Білки.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №29-30. Білки

Мета: навчитися пояснювати що таке білки, їхній хімічний склад та будову. Навчитися охарактеризовувати основні властивості білків та їхнє значення для живих організмів. Навчитися застосовувати отримані знання для аналізу хімічних реакцій амінокислот, пояснення їхньої поведінки в різних середовищах та розуміння процесів метаболізму білків. Навчитися розглянути процеси гідролізу та денатурації білків, їхні причини та наслідки. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть пояснити, що таке білки, їхній хімічний склад та будову. Учні зможуть охарактеризувати основні властивості білків та їхнє значення для живих організмів. Учні зможуть розглянути процеси гідролізу та денатурації білків, їхні причини та наслідки. Учні зможуть усвідомлювати біологічне значення амінокислот, їхню роль у синтезі білків та інших життєво важливих сполук у живих організмах. Розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект, штатив із пробірками, пальник, пробіркотримач, яєчний білок, луг, купрум(ІІ) сульфат, нітратна кислота, амоніак.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-8. Які амінокислоти переважають у природі та живих істотах? Який рівень кислотності дають амінокислоти? Як називається зв’язок?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 9. Сьогодні ви дізнаєтесь про хімічну природу білків, їхню будову, властивості та біологічні функції. Білки є високомолекулярними органічними сполуками, побудованими з амінокислот, з’єднаних пептидними зв’язками. Розуміння будови білків дозволяє пояснити такі явища, як коагуляція, денатурація під впливом температури та рН, а також їхню роль у ферментативних реакціях. Ці знання необхідні для медицини, біотехнологій, харчової промисловості та навіть матеріалознавства.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 10. Білки

Слайд 11-12. Структура білків

Слайд 13. Кольорові реакції білків

Слайд 14. Кольорові реакції білків

Слайд 15. Гідроліз білків

Слайд 16. Денатурація білків

Слайд 17. Біологічна роль білків – ферментативна

Слайд 18. Складні білки – протеїди

Слайд 19. Біологічна роль білків – захисна (імунітет)

Слайд 20. Біологічна роль білків – рухова

Слайд 21. Біологічна роль білків структурна

Слайд 22. Біологічна роль білків – запасаюча

Слайд 23. Біологічна роль білків – антибіотична

Слайд 24. Біологічна роль білків – токсична

Слайд 25-26. Біологічна роль білків – транспортна

Слайд 27. Біологічна роль білків – регуляторна

Слайд 28. Лабораторні досліди № 4

Слайд 29. Лабораторні досліди № 5

Слайд 30. Проєкти

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 32-33. Робота в зошиті

Слайд 34-37. Робота в групі

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 38. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні