Каталог матеріалів

Урок №28 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Практичне дослідження. Дані про планети сонячної системи.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №28. Практичне дослідження. Дані про планети сонячної системи. Моделювання відносного розміру, розташування і руху планет, Місяця й Сонця в Сонячній системі

Мета: дати учням розуміння основних характеристик кожної планети (розмір, маса, склад атмосфери і т.д.). Знаходження особливостей, що роблять кожну планету унікальною. Розуміння орбітальних характеристик планет. Вивчити напрямок і швидкість обертання кожної планети, сприяти розвитку творчих навичок учнів шляхом створення власних моделей або вирішення творчих завдань, пов'язаних із Сонячною системою.

Очікуванні результати:

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Назви склад Сонячної системи.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Кожна планета обертається навколо Сонця своїм шляхом, тобто власною орбітою.

Слайд7. Розглянь розташування планет до Сонця. Яка планета найближче, а яка найдальше?

Слайд8. Цікаві факти про планети.

Слайд9. У більшості планет є супутники — небесні тіла, які обертаються навколо цих планет по власних орбітах. 

Слайд10. Земля має один супутник — Місяць.

Слайд11. Гімнастика для очей.

Слайд12. Найбільша кількість супутників, відкритих астрономами, у Сатурна — 61.

Слайд13. Знайди орбіти кожної планети. Яка з планет має найдовшу орбіту, а яка — найкоротшу? Чому?

Слайд14. Цікаво знати.

Слайд15. Розглянь відстань планет від Сонця.

Слайд16. Щоб запам’ятати послідовність планет, вивчи промовлянку. Пригадай з її допомогою назви планет Сонячної системи.

Слайд17. Проведіть дослідження.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд18. Проведіть дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні