Каталог матеріалів

Урок №28 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Експериментальне дослідження впливу різних чинників на швидкість хімічних реакцій

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №28. Експериментальне дослідження впливу різних чинників на швидкість хімічних реакцій. Практична робота 3 «Експериментальне дослідження впливу різних чинників на швидкість хімічних реакцій».

Мета: cформувати уявлення про швидкість хімічної реакції, її залежність від різних чинників, поглибити знання про каталізатори та їх вплив на швидкість реакції. Формувати вміння аналізувати інформацію, порівнювати, класифікувати, формулювати узагальнюючі висновки, застосовувати набуті знання на практиці та оцінювати результати виконаних дій. Розвивати пізнавальні та творчі здібності учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект, гідроген пероксид, купрум(ІІ) оксид, гранули Mg, Zn, Cu однакового розміру, розведений розчин хлоридної кислоти (HCl), концентрований розчин хлоридної кислоти, розчин сульфатної кислоти, цвяхи, шматок крейди, порошок крейди, відеодосліди.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Якщо насипати вугільний пил купкою й намагатися його підпалити, горіти буде досить погано. Відомо, що млини належать до першої категорії за пожежонебезпечністю внаслідок того, що в повітрі багато борошняного пилу. Але знов-таки підпалити борошно не вдається, якщо воно насипано купкою. Поясніть ці явища.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Кожна реакція має свою швидкість. Знання швидкості реакції, а також факторів, від яких вона залежить, уміння її передбачити та обчислювати необхідні інженерам та технологам для того, щоб регулювати перебіг реакцій, уповільнювати небажані й прискорювати ті, що потрібно здійснити.

 

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Водій керуючи автомобілем, використовує різні пристосування для зміни швидкості руху автомобіля (коробку передач, зчеплення, гальма, «газ»). Так і, щоб керувати хімічним процесом необхідно змінювати швидкість хімічної реакції. Які ж «пристосування» можна використати для зміни швидкості хімічної реакції?

 Слайд 7. Асоціативний кущ.

Слайд 8. Прийом «Вірю – не вірю».

Слайд 9. Поясніть вислів.

Слайд 10. Техніка безпеки на уроках хімії.

Слайд 11. Робота в зошиті №2.

Слайд 12. Перегляд відео.

Слайд 13. Обговорення відео.

Слайд 14. Робота в зошиті №2.

Слайд 15. Перегляд відео.

Слайд 16. Робота в зошиті №2.

Слайд 17. Перегляд відео.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Online завдання.

Слайд 19. Хвилинка – цікавинка.

Слайд 20. Робота в зошиті №2.

Слайд 21. Перегляд відео.

Слайд 22. Робота в зошиті №2.

Слайд 23. Формулюємо висновки.

Слайд 24. Перевір себе.

Слайд 25. Гімнастика для очей.

Слайд 26. Робота з підручником.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 27. Інтерактивна вправа «Чарівна колба».

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні