Каталог матеріалів

Урок №28 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Чому важливо знати про рухи землі, глобус і карти. Фізична карта світу.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №28. Чому важливо знати про рухи землі, глобус і карти. Фізична карта світу.

Мета: ознайомити учнів з обертанням Землі навколо своєї осі як причиною зміни дня і ночі; сформувати уявлення про зміни пір року на земній кулі; продовжувати формувати вміння встановлювати причино-наслідкові зв'язки; актуалізувати знання про явища природи; провадити прості спостереження/ досліди, застосовуючи за потреби найпростіші матеріали та прилади, формувати уявлення про поняття “географічна карта”; уміння читати карту, ознайомити учнів зі способами зображення Землі формувати первинні знання про особливості зображення Землі на глобусі розвивати вміння пояснювати різницю між зображеннями земної поверхні на глобусі.

Очікувані результати: учень називає причини зміни дня і ночі; має уявлення про зміни пір року на земній кулі; вміє встановлювати причино-наслідкові зв'язки; називає способи зображення земної поверхні, називає і показує на карті й глобусі материки, водні об’єкти; розуміє поняття “географічна карта”, «карта», пояснює різницю між зображеннями земної поверхні на глобусі, карті.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Відгадай загадку.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Розкажи з чого складається глобус.

Слайд7. Земля обертається навколо своєї осі.

Слайд8. Розглянь малюнок. Чи може вся Землі одночасно освітлюватися Сонцем?

Слайд9. Розглянь схему «Добове обертання Землі»

Слайд10. Довідничок.

Слайд11. Словничок.

Слайд12. Чому змінюються пори року?

Слайд13. Довідничок.

Слайд14-15. Словничок.

Слайд16. Пори року в Південній і Північній півкулях настають у різні календарні терміни.

Слайд17. Запам’ятай.

Слайд18. Цікаво знати.

Слайд19. Запам’ятай.

Слайд20.Гімнастика для очей.

Слайд21. Торбинка цікавинок.

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Якщо поверхню утворених півкуль зобразити на аркуші паперу, то отримаємо географічну карту півкуль: Західної і Східної.

Слайд24. Які є карти?

Слайд25. Словничок.

Слайд26. Політична карта.

Слайд27. Кліматична карта.

Слайд28. Запам’ятай.

Слайд29. Масштаб може бути різний.

Слайд30. Запам’ятай.

Слайд31. Чому масштаб на карті півкуль менший, ніж на карті України? На якій із цих карт зображено більше об’єктів земної поверхні? Чому?

Слайд32. Робота в підручнику.

Слайд33. Порівняй глобус і карту. Чим вони відрізняються?

Слайд34. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35. Покажи на карті гори, водойми, рівнини.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні