Каталог матеріалів

Урок №27 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Як організми використовують інформацію з навколишнього середовища.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №27. Як організми використовують інформацію з навколишнього середовища?

Мета: ознайомити учнів з тим, як організми отримують інформацію про навколишнє середовище, вивчити, як організми адаптуються до змін у навколишньому середовищі, охопити тему взаємодії між різними видами організмів та їх навколишнім середовище, аналізувати конкретних прикладів того, як різні організми використовують інформацію з навколишнього середовища для свого благополуччя та виживання.

Очікуванні результати: учні здати описати різні чуттєві органи (зір, слух, дотик, нюх, смак) та їх функції, визначають, які адаптації використовують різні види організмів для виживання в різних середовищах, пояснити, як нервова система допомагає організмам сприймати, передавати та обробляти інформацію з навколишнього середовища, формулюють висновки про те, як організми використовують інформацію з навколишнього середовища для свого виживання та успішної адаптації.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Вправа «Веселка»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Доповни.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Словничок.

Слайд7-8. Приклади подразливості організмів.

Слайд9. Від яскравого світла звужуються зіниці ока людини.

Слайд10. Фізичні подразники.

Слайд11. Хімічні подразники.

Слайд12. Механічні подразники.

Слайд13. Запам’ятай.

Слайд16. Вправа «Трибуна думок»

Слайд17. Робота в підручнику.

Слайд16-18. Подразливість у рослин.

Слайд19-20. Перегляд відео.

Слайд21. Гімнастика для очей.

Слайд22. Робота в підручнику.

Слайд23. Слово вчителя.

Слайд24. Розглянь схеми нервової системи: 1 — гідри, 2 — кільчастого черв’яка, 3 — кальмара, 4 — комахи, 5 — саламандри.

Слайд25. Запам’ятай.

Слайд26. Довідничок.

Слайд27. Поясни, чому дотик до гідри спричинює скорочення всього її тіла.

Слайд28. Словничок.

Слайд29. Вправа «Трибуна думок»

Слайд30. Дай відповідь на запитання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні