Каталог матеріалів

Урок №27 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Олександр Олесь. «Микита Кожум’яка». Уславлення юного героя. Особливості мови твору

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 27.

Тема. Олександр Олесь. «Микита Кожум’яка». Уславлення юного героя. Особливості мови твору

Мета: повторити поняття драматичний твір, казка-п’єса; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, роботи в групах; уважність, кмітливість, творчі здібності; виховувати повагу до однокласників, до рідної країни.

Очікувані результати: формування предметних компетентностей: виокремлює жанрові ознаки драми-казки за народними мотивами, історичного оповідання, особливості мови творів; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу художніх творів про історичне минуле українського народу щодо художнього переосмислення історичних подій та образів, символічні образи, аргументує власну оцінку прочитаних творів, наводячи доречні цитати; представляє текстову інформацію з прочитаних творів, використовуючи різні способи і засоби візуалізації їх змісту.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-7. Допишіть пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Виразне читання казки-п’єси «Микита Кожум’яка» в ролях (картина четверта).

Слайд 10. Поміркуй.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Міркуємо.

Слайди 13-15. У колі мистецтв (с. 98).

Слайд 16. Робота в групах.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Питання – відповідь.

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні