Каталог матеріалів

Урок №27-28 для 4 класу з інформатики за Т. Воронцова - Інструктаж з БЖД. Алгоритми, команди та виконавці. Лінійні алгоритми. Алгоритми з умовами.

«___»__________ 20___ року

Урок №27-28. Алгоритми, команди та виконавці. Лінійні алгоритми. Алгоритми з умовами. Блок-схеми. Створення блок-схеми переходу через дорогу. Циклічні алгоритми. Ігри і стратегії успіху. Розгляд алгоритмічних схем виграшних комбінацій в хрестики-нулики

Очікувані результати: учні знають поняття «алгоритм», «команда», «виконавець», «система команд виконавця», «середовище виконавця», «програма»; розуміють різницю між ними; вільно використовують у своєму мовленні ці поняття; пам’ятають способи подання алгоритмів; знають три основні алгоритмічні структури, вміють наводити приклади.

Мета: актуалізувати знання учнів про команди, алгоритми, виконавців; знати що таке система команд виконавця, середовище виконавця, програма; розуміти різницю між ними; навчити розрізняти три основні алгоритмічні структури, наводити їх приклади. Розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Хід уроку

І. Організаційний та мотиваційний етап

Привітання з класом

Добрий день!

Сіли рівно, озирнулись,

Один одному всміхнулись.

Якщо добре працювати –

Вийдуть гарні результати.

Тож не гаємо ми час,

Бо знання чекають нас!

Повторення правил техніки безпеки

Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми з вами:

  • дослідимо лінійні, розгалужені й циклічні алгоритми;
  • потренуємося складати блок-схеми;
  • дізнаємося про стратегії перемоги в іграх;
  • пограємо з комп'ютером у хрестики-нулики.

Інтелектуальна розминка

IІ. Актуалізація знань учнів

Демонстрація навчальних слайдів.

ІІІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил без­пеки та санітарно-гігієнічних норм.

ІV. Рефлексія й підсумок навчальної діяльності

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні