Каталог матеріалів

Урок №26 з всесвітньої історії для 7 класу. О. Пометун, Ю. Малієнко, О. Дудар - Землі Північно-Східної Русі в XI–XV ст.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Всесвітня історія» (підручник для 7 класу) О . І. Пометун, Ю. Б. Малієнко, О. В. Дудар

Урок №26. Землі Північно-Східної Русі в XI–XV ст.

Мета: сформувати уявлення учнів про виникнення і розвиток Московської держави; створити умови для розуміння причин об’єднання руських земель навколо Москви; розглянути перебіг подій боротьби за повалення монголо-татарського ярма; охарактеризувати діяльність московських царів Дмитрія Донського та Івана ІІІ; сприяти формуванню власного ставлення учнів до монгольських завоювань і взаємовпливу культур; висловлювати думку щодо особливостей культури держав Північно-Східної Русі.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: пояснювати, як і чому відбулося формування Північно-Східної Русі; аналізувати вплив монгольської навали; порівнювати події в різних частинах Русі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Фронтальне опитування.

Слайд 5. Вправа «Історичні діячі».

Слайд 6. Евристична бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Розповідь вчителя.

Слайд 8. Робота з картою.

Слайд 9. Робота з підручником.

Слайд 10. Робота з ілюстрацією. Робота з картою.

Слайд 11. Розповідь вчителя.

Слайд 12. Бесіда.

Слайд 13-15. Розповідь вчителя.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Розповідь вчителя.

Слайд 18. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 19. Робота з ілюстраціями.

Слайд 20. Робота з підручником. Практичне завдання.

Слайд 21-22. Розповідь вчителя.

Слайд 23. Робота з підручником. Бесіда

Слайд 24. Пошукове завдання.

Слайд 25-26. Online завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 27-28. Фронтальне опитування.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні