Каталог матеріалів

Урок №26 з української літератури для 7 класу за О. Авраменко - Строфа (дистих, катрен), стопа (ямб, хорей). Народження пісні. С. Вакарчук «Не твоя війна»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 26.

Тема. Строфа (дистих, катрен), стопа (ямб, хорей). Народження пісні. С. Вакарчук «Не твоя війна», В. Трач «Жито», Т. Тополя «Фортеця Бахмут»

Мета: ознайомити учнів із поняттями строфи (дистих, катрен) і стопи (ямб, хорей) у поезії; проаналізувати особливості будови та ритмомелодики пісень сучасних українських виконавців (С. Вакарчук, В. Трач, Т. Тополя). Розкрити зміст і символіку пісень, звертаючи увагу на їхню патріотичну тематику; розвивати вміння аналізувати поетичний текст, визначати його ритмічну організацію, розвивати естетичний смак та музичний слух у процесі вивчення сучасних пісень; виховувати патріотичні почуття, почуття громадянської відповідальності та солідарності, глибоке розуміння сучасної боротьби України за незалежність через пісенну творчість; формувати ціннісне ставлення до української музичної культури та сучасних виконавців.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця пояснює основні літературні поняття: строфа (дистих, катрен), стопа (ямб, хорей); аналізує пісні «Не твоя війна» (С. Вакарчук), «Жито» (В. Трач), «Фортеця Бахмут» (Т. Тополя), виявляє патріотичні мотиви та їхню ритмічну організацію; пояснює роль пісень у сучасному суспільстві та їхнє значення у формуванні національної свідомості; розв’язує тестові завдання, збагачує своє мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Вправа Online.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-9. Опрацювання статті «Строфа (дистих, катрен), стопа (ямб, хорей)» на с. 79.

Слайд 10. Побудувавши схему, визначте віршовий розмір поезій за наведеними уривками.

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Поезія + мелодія = пісня.

Слайд 14. С. Вакарчук «Не твоя війна».

Слайд 15. Т. Тополя «Фортеця Бахмут».

Слайд 16. В. Трач «Жито».

Слайд 17. Довідка.

Закріплення вивченого

Слайд 18. Увідповідніть термін із визначенням.

Слайд 19. Питання – відповідь.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні