Каталог матеріалів

Урок №25 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Періодизація історії людства від давнини до сучасності: новий час

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 25. Періодизація історії людства від давнини до сучасності: новий час

Мета: ознайомити здобувачів освіти з періодизацією людства від давнини до сучасності, описати історію України в контексті світових подій в період нового часу; охарактеризувати розвиток українських земель в даний період; назвати найвідоміших козацьких лідерів та охарактеризувати основні університети; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; математична компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати почуття гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії наших предків.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати хронологічні рамки та характерні ознаки історичних періодів всесвітньої історії та історії України; характеризувати розвиток українських земель в період нового часу (називати найвідоміших козацьких ватажків, впізнавати їх зображення, називати кілька подій періоду їх правління) та називати найбільші університети на території українських земель; вміти співвідносити за найпростішими ознаками документи, артефакти (музейні об’єкти) й ілюстративний матеріал з відповідним історичним періодом; відчувати гордість за славетні сторінки історії України, видатних історичних діячів українського народу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Фронтальна бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з термінами та поняттями

Слайд 6. Робота з підручником. Практичне завдання

Слайд 7-8. Робота з підручником

Слайд 9-10. Практичне завдання

Слайд 11. Робота в групах

Слайд 12-13. Творче завдання

Слайд 14. Розповідь вчителя

Слайд 15-16. Працюємо з документами

Слайд 17. Розповідь вчителя

Слайд 18-19. Робота в групах

Слайд 20-23. Вправа «Крісло автора»

Слайд 24. Гімнастика для очей

Слайд 25-27. Вправа «Крісло автора»

Слайд 28. Практичне завдання

Слайд 29. Розповідь вчителя

Слайд 30-31. Практичне завдання

Слайд 32. Online завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 33. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні