Каталог матеріалів

Урок №24 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Робочий семінар №5. Окисно-відновні реакції. Процеси окиснення та відновлення.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №24. Робочий семінар 5. Окисно-відновні реакції. Процеси окиснення та відновлення.

Мета: повторити зміст і взаємозв’язок процесів окиснення та відновлення; визначити місце окисно-відновних реакцій серед основних типів хімічних реакцій; закріпити знання основних понять та вміння визначати й застосовувати такі поняття: «ступінь окиснення», «окисник», «відновник», «окиснення», «відновлення». Сприяти вдосконаленню вміння визначати ступінь окиснення елементів у хімічних формулах, підбирати коефіцієнти методом електронного балансу, визначити тип окисно-відновної реакції. Формувати вміння працювати в групі, самостійно розподіляючи обов’язки; виховувати пізнавальний інтерес до предмета хімії, виховувати почуття відповідальності за спільну справу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд 4. Організація класу. Метод «Пазл».

Слайд 5. Правила роботи в групі.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 6. Продовж речення.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 7. В III ст. до н.е. на острові Родос був побудований пам'ятник у вигляді величезної статуї Геліоса. Геліос був не просто особливо шановним божеством на острові – він був його творцем. Ми не знаємо точно, як виглядала статуя, але відомо, що вона була зроблена із бронзи й досягала у висоту близько 31,5 м. Приблизно через 50 років після створення він був зруйнований землетрусом: від сильних поштовхів надламалися коліна статуї, вона звалилася вниз. Частини бронзового тіла бога Сонця протягом сторіч покоїлися на землі, народжуючи різні легенди. Учені вважають, що дійсною причиною недовговічності цього чуда стала корозія металу. А в основі процесу корозії лежать окисно-відновні реакції.

ФВН ( формування вмінь і навичок)

Слайд 8. Правила визначення ступенів окиснення.

Слайд 9. Запитання та завдання для усного виконання в групі.

Слайд 10. Робота в групах.

Слайд 11. Алгоритм складання окисно – відновних реакцій.

Слайд 12. Зміна ступеня окиснення.

Слайд 13. Робота в групах.

Слайд 14. Перегляд відео.

Слайд 15. Робота в зошиті.

Слайд 16. Інформаційна хвилинка.

Слайд17-18. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 19. Робота з підручником.

Слайд 20. Робота в групах.

Слайд 21. Online завдання.

Слайд 22. Хвилинка – цікавинка.

Слайд 23. Тренувальні завдання.

Слайд 24. Підсумки групової роботи.

Слайд 25. Гімнастика для очей.

Слайд 26. Продовж речення.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні