Каталог матеріалів

Урок №23 з образотворчого мистецтва для 2 класу за Масол, Л. М. - Завітаймо до театру

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №23 Завітаймо до театру

Ляльковий театр. Декорації.

Вправа. Конструювання з геометричних фігур: створення будиночків

ХТД: Малювання чарівного будиночка для казкової декорації (техніка за вибором акварель, гуаш, кольорові олівці).

Мета: актуалізувати знання учнів про види театрів, зокрема ляльковим театром; учити розуміти роль декорацій у театральній виставі; формувати навички роботи з різними художніми матеріалами; розвивати творче мислення, уяву та естетичне сприйняття мистецтва. 

Очікувані результати: здобувач освіти знайомий з ляльковим театром як видом мистецтва; засвоює знання про значення декорацій у виставі; поповнюють словниковий запас театральними термінами; розвивають уяву, художнє мислення та творчі здібності; створюють власні ескізи декорацій; удосконалюють навички роботи з різними художніми матеріалами; виховують інтерес до театрального мистецтва та повагу до праці митців. 

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: планувати й виконувати творчі завдання, оцінювати власні результати. 

Загальнокультурна: виховувати інтерес до театрального мистецтва, розуміння значення художнього оформлення у виставах. 

Комунікативна: удосконалювати вміння висловлювати свої ідеї, слухати інших, обговорювати творчі задуми. 

Соціальна: розвивати вміння працювати в команді, спільно створювати елементи театральної вистави. 

Інформаційна: навчати розпізнавати й аналізувати художні образи в театрі, добувати та опрацьовувати інформацію про ляльковий театр. 

Здоров’язберігаюча: формувати культуру поведінки в театрі, виховувати шанобливе ставлення до праці акторів і художників. 

Обладнання:  мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Дайте відповіді на запитання

Слайд4-7. Поміркуйте, який вид театру показано на відео

Слайд8. Пригадайте.

Слайд9. Рухлива вправа

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд10-18. Слово вчителя

Слайд19. Розгляньте світлину.

Слайд20. Поміркуйте, які казки можна показати за цими декораціями.

Слайд21. Запам’ятайте!

Слайд22. Розгляньте декорації.

Слайд23. Пофантазуйте, які персонажі можуть мешкати в цих будиночках.

Слайд24. Вправа. Створіть будиночки з геометричних фігур.

Слайд25. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд26-27. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд28. Намалюйте чарівний будиночок для казкової декорації
(техніка за вибором – акварель, гуаш, кольорові олівці)

Слайд29. Послідовність виконання

Слайд30. Гімнастика для очей

Слайд31. Продемонструйте власні малюнки

Підсумок

Слайд32. Назвіть професії людей, які працюють у театрі.

Рефлексія

Слайд33. Рефлексія. Вправа «Пірамідка вражень»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні