Каталог матеріалів

Урок №23 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Окисно-відновні реакції. Процеси окиснення та відновлення.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №23. Окисно-відновні реакції. Процеси окиснення та відновлення.

Мета: ознайомити учнів з окисно-відновними реакціями, визначити місце окисно-відновних реакцій серед основних типів хімічних реакцій; сформувати поняття про процеси окиснення й відновлення, про окисники та відновники. Сформувати і розвивати уміння порівнювати окисно-відновні реакції методом електронного балансу. Виховувати творче ставлення до практичного використання знань.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

ПДЗ (перевірка домашнього завдання)

Слайд 4. Допиши рівняння реакцій.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Робота в парах.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Окисно-відновні процеси навколо нас все життя, кожної хвилини. В нашому організмі вони супроводжують процес дихання, обмін речовин в клітинах. Можливо все це ви або вчили, або будете вивчати на біології. Процес фотосинтезу, який відбувається в рослинах, процеси гниття, бродіння, корозії металів – все це супроводжується окисно – відновними реакціями. Як вони відбуваються ми сьогодні з`ясуємо.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Окисно-відновними реакціями називаються реакції, під час яких елементи, які входять до складу реагуючих речовин, змінюють ступені окиснення.

Слайд 8. Ступінь окиснення.

Слайд 9. Правила визначення ступеня окиснення.

Слайд 10. Прогнозування окисно-відновних властивостей сполук.

Слайд 11. Робота з підручником.

Слайд 12. Хімічні реакції.

Слайд 13. Окисно-відновні процеси.

Слайд 14. Окисно-відновні реакції між складними речовинами.

Слайд 15. Метод електронного балансу.

Слайд 16-17.  Робота в групах.

Слайд18-20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Гімнастика для очей.

Слайд 22-24. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25. Вказати, які відбуваються процеси.

Слайд 26. Допишіть рівняння реакцій та укажіть реакцію, що є окисно-відновною.

Слайд 27. Укажіть число електронів, відданих або приєднаних атомами згідно зі схемами.

Слайд 28. Доведіть, що при доборі коефіцієнтів було використано метод електронного балансу.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 29. Бесіда з учнями.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні