Каталог матеріалів

Урок №21 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Альдегіди, Етаналь.

«     »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №21. Альдегіди. Етаналь

Мета: навчитися писати рівняння хімічних реакцій за участі альдегідів та кетонів; навчитися складати рівняння хімічних реакцій окислення та відновлення альдегідів та кетонів. Навчитися визначати наявність альдегідів за допомогою якісних реакцій. Навчитися проводити лабораторні роботи за участі альдегідів. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть писати рівняння хімічних реакцій за участі альдегідів та кетонів; учні зможуть складати рівняння хімічних реакцій окислення та відновлення альдегідів та кетонів; учні зможуть визначати наявність альдегідів за допомогою якісних реакцій; учні зможуть проводити лабораторні роботи за участі альдегідів; розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект, формалін, етанол, купрум(ІІ) сульфат, луг (натрій або калій гідроксид), арґентум нітрат.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Що утвориться в результаті взаємодії? Що утвориться в результаті нітрування та бромування? До яких класів належать сполуки такої будови?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Сьогодні ми розглянемо такі класи сполук, як альдегіди та кетони, які відіграють важливу роль як у природних процесах, так і в промисловості. Їх унікальні хімічні властивості роблять ці сполуки незамінними у створенні ліків, парфумів, барвників та багатьох інших продуктів. Знання про альдегіди та кетони допоможе нам зрозуміти, як вони взаємодіють у хімічних реакціях, і підготує до вирішення практичних завдань, пов'язаних із синтезом органічних речовин.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Альдегіди та кетони

Слайд 8. Метаналь та пропанон

Слайд 9. Електронна будова метаналю

Слайд 10. Номенклатура насичених альдегідів

Слайд 11. Номенклатура насичених альдегідів

Слайд 12. Номенклатура насичених альдегідів

Слайд 13. Гомологічний ряд насичених альдегідів

Слайд 14. Цікаві факти

Слайд 15. Ізомерія насичених альдегідів

Слайд 16. Фізичні властивості альдегідів

Слайд 17. Фізичні властивості альдегідів

Слайд 18. Формалін

Слайд 19. Реакції окислення

Слайд 20. Приєднання водню (відновлення)

Слайд 21. Поліконденсація фенолу й формальдегіду

Слайд 22. Полімеризація

Слайд 23-26. Лабораторна робота

Слайд 27. Методи одержання етаналю

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 29. Робота в групі.

Слайд 30-34. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 35. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні