Каталог матеріалів

Урок №2 із зарубіжної літератури для 7 класу. Є. Волощук, О. Слободянюк - Біблійні «вічні образи». Засудження братовбивства й кровопролиття в історії про Каїна та Авеля.

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку зарубіжної літератури з використанням навчального посібника «Зарубіжна література» (підручник для 6 класу) Є. Волощук

Урок №2. Біблійні «вічні образи». Засудження братовбивства й кровопролиття в історії про Каїна та Авеля

Мета: ознайомити з матеріалом про біблійні «вічні образи», навести їх приклади; ознайомити зі змістом біблійної оповіді «Каїн і Авель», вчити переказувати текст та відповідати на питання за змістом прочитаного; охарактеризувати порушені моральні проблеми, пояснити інакомовний зміст образів (Каїна, Авеля); вчити визначати в почутому ключові слова й за їхньою допомогою відтворювати зміст почутого, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлювати власне ставлення до почутого; вчити складати тези до опрацьованого навчального матеріалу за допомогою ключових слів, порівнювати та зіставляти окремі мовні явища в художніх творах та медіатекстах; виховувати позитивні якості характеру на основі загальнолюдських цінностей.

Очікувані результати: виразно читає та переказує біблійні перекази відповідно до поставлених завдань; знаходить у них відповіді на поставлені запитання та наводить відповідні цитати; характеризує порушені моральні проблеми, пояснює інакомовний зміст образів (Каїна, Авеля); самостійно визначає і занотовує ключові слова та фрази в почутому й відтворює за ними зміст матеріалу; логічно структурує власне повідомлення, добираючи стиль мовлення відповідно до мети, потреб й умов спілкування; висловлює в усній формі своє ставлення до зображених ситуацій та утверджуваних цінностей, аргументуючи власну оцінку цитатами з тексту та прикладами зі свого життєвого досвіду, а також обґрунтовуючи значення закарбованих у біблійних переказах загальнолюдських цінностей для власного життя; формулює висновки щодо змісту опрацьованих біблійних переказів та розкриває їхню актуальність перед викликами сучасності в контексті загальнолюдських цінностей; порівнює персонажів одного біблійного переказу, а також зіставляє біблійні перекази з їхніми втіленнями в різних видах мистецтва; оформлює власне висловлення згідно з усталеними словотвірними, лексичними, орфографічними, граматичними, пунктуаційними та стилістичними нормами; добирає доречні засоби мовної виразності для оформлення власного висловлення; працює з онлайн-джерелами в захищеному цифровому середовищі

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Бесіда

Слайд 4. Вправа «Крісло автора»

Слайд 5. Слово вчителя. Очікувані результати

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Розповідь вчителя

Слайд 7. Online завдання

Слайд 8. Бесіда

Слайд 9. Літературознавчі терміни та поняття

Слайд 10. Розповідь вчителя

Слайд 11. Робота з підручником

Слайд 12. Бесіда

Слайд 13. Робота в групах

Слайд 14. Гімнастика для очей

Слайд 15. Робота з підручником

Слайд 16. Робота з ілюстраціями

Слайд 17. Письмове завдання

Слайд 18. Online завдання

Слайд 19. Фронтальне опитування

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Робота в групах

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні