Каталог матеріалів

Урок №196 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Написання слів з ьо. Формування уміння користуватись довідкою

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

 

 

Урок № 196

 

Тема. Написання слів з ьо. Формування уміння користуватись довідкою.

Мета: удосконалювати навичку письма; вправляти учнів у правильному читанні та написанні слів з буквосполученням ьо; удосконалювати вміння складати і записувати речення, списувати з друкованого тексту; формувати вміння виконувати завдання за зразком, користуватися довідкою, добирати спільнокореневі слова (без уживання терміну); розвивати вміння заповнювати кросворд; виховувати уважність, спостережливість, розвивати інтерес до навчання.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати вивчені букви, склади та слова з ними; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з загадкою.

Слайд 4. Прочитай загадку. У слові-відгадці вимов звуки, назви букви.

 

Робота зі звуковими схемами.

Слайд 5. З'єднай малюнки з їхніми схемами.

 

Каліграфічна хвилинка.

Слайд 6. Каліграфічна хвилинка.

Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 7. Буквений диктант.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: дзьоб сльоза льотчик сьомий сьогодні.

Слайд 9. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 11. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Робота зі сторінкою зошита (с.34)

Слайд 12. Зроби каліграфічну розминку.

Слайд 13. Допоможи Ґаджикові назвати предмети за зразком.

Слайд 14. Запиши утворені назви малюнків.

Слайд 15. Утвори слова з ьо від поданих слів і запиши.

Слайд 16. Відгадай загадку Родзинки.

Слайд 17. Склади й запиши речення зі словом-відгадкою.

Слайд 18. Фізкультхвилинка

Слайд 19. Запиши речення. Вибери з довідки і встав пропущені слова.

Слайд 20. Розгадай кросворд Родзинки.

Слайд 21. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Творче списування.

Слайд 22. Установіть межі слів. Запишіть утворене речення.

 

Підсумок уроку. Щоденні – 5: Письмо для себе.

Слайд 23. Випишіть одне речення з Букваря, в якому є слово з буквосполученням ьо.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 24. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 26. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні