Каталог матеріалів

Урок №19 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Що сприяє, а що перешкоджає руху тіл. Вплив тертя та форми тіла на його рух.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №19. Що сприяє, а що перешкоджає руху тіл. Вплив тертя та форми тіла на його рух.

Мета: сформувати поняття сили тертя та її види, з’ясувати від чого залежить і не залежить ця сила, дізнатися, які існують способи збільшення і зменшення цієї сили, а також його корисні і шкідливі сторони та показати як на практиці застосовуються знання про силу тертя.

Очікувані результати: учень пояснює поняття сили тертя, обраховує значення сили тертя під час руху тіла, пояснює прояви сили тертя в природі, показує як на практиці застосовуються знання про силу тертя.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Побесідуймо.

Слайд5. Робота в підручнику.

Слайд6. Поміркуй.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Запам’ятай

Слайд10. Назви малюнки, на яких під впливом сили відбувається рух тіл, а на яких — зміна форми тіла.

Слайд11. Тіла мають різні поверхні.

Слайд12. Словничок.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14-15. Зменшувати тертя, що виникає під час контакту тіл з повітрям і водою, допомагає обтічна форма тіл.

Слайд16. Гімнастика для очей.

 Слайд17. Групова робота.

Слайд18.  Як ти гадаєш..?

Слайд19. Яка небезпека існує взимку для пішоходів?

Слайд20. Для чого люди використовують льодоступи?

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Робота над прислів’ями.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні