Каталог матеріалів

Урок №181 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Робота над розумінням і виразним читанням вірша «Хто в хатці живе?» (автор Любов Голота)

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

 

Урок № 181

Тема. Робота над розумінням і виразним читанням вірша «Хто в хатці живе» (автор Любов Голота).

Мета: удосконалювати навичку читання; розвивати вміння відгадувати загадки, відповідати на запитання за змістом прочитаного, розповідати за малюнком; виховувати інтерес до оточуючої природи, спостережливість, формувати вміння бачити прекрасне. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати букви алфавіта; знає алфавітні назви букв; вміє писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати загадки; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

ІІ. Актуалізація знань.

1) Артикуляційні вправи.

Слайд 3-5. Артикуляційні вправи.

2) Робота з чистомовкою.

Слайд 6. Робота з чистомовкою.

3) Робота з віршем.

Слайд 7-8. Слухаємо вірш.

Слайд 9. Поміркуй.

Слайд 10. Вправа «Квест-цікавинка».

4) Читання складів, слів.

Слайд 11. Прочитай склади.

Слайд 12. Читаємо швидко.

5) Робота зі звуковими схемами.

Слайд 13. Гра «З’єднай схему зі словом».

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 15. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: теремок слизький вказують шлях, мешкає, заскочити у двір.

Слайд 16. Стіна слів. Словникова робота.

Робота з загадкою.

Слайд 17. Починаємо з розминки. Прочитай і відгадай загадку Читалочки.

Робота з віршем.

Слайд 18. Прочитай вірш.

Слайд 19. Запитання для уважного читача.

Слайд 20. Самостійне напівголосне читання.

Слайд 21. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Робота з малюнком.

Слайд 23. Бесіда за малюнком.

Робота з закличкою.

Слайд 24. Прочитай закличку разом із Щебетунчиком.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Сенкан.

Слайд 25. Стратегія «Сенкан».

Слуховий диктант.

Слайд 26. Слуховий диктант. Надрукуй перші букви продиктованих слів.

Інтерактивна вправа.

Слайд 27. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 28. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні