Каталог матеріалів

Урок №17 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Виявлення деяких йонів у розчині. Інструктаж з БЖД. Лабораторний дослід №7 «Виявлення хлорид-іонів у розчині».

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №17. Виявлення деяких йонів у розчині.

Мета: ознайомити учнів із поняттям «якісна реакція» та реакціями на виявлення деяких йонів: гідроксид-іонів, гідроген-іонів, сульфат-, хлорид- та карбонат-іонів. Формувати знання про застосування якісних реакцій; вдосконалювати вміння записувати рівняння хімічних реакцій в молекулярній та йонно-молекулярній формах, встановлювати взаємозв’язки між хімічними речовинами та реакціями, розвивати дослідницьку активність, пізнавальний інтерес, логічне мислення, уміння висловлювати свою думку; поглиблювати хімічну мову, символіку, номенклатуру, термінологію; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я, до хімічного обладнання, посуду та реактивів. .

Обладнання: мультимедійний комплект, періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, набір реактивів для роботи та штатив із пробірками.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Продовж речення.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Інколи у газетах, телепередачах чи просто від знайомих можна почути про небезпечність вживання неперевірених овочів чи фруктів через високий вміст у них нітратів. Або про те, що потрібно споживати молочні продукти, адже там багато кальцію. А хто ж встановлює наявність і проводить виміри різних речовин у фруктах, молоці, чи будь-яких інших джерелах? – звичайно ж хіміки! І сьогодні ми з вами спробуємо дізнатись яким чином можна перевіряти присутність деяких сполук.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. В одному скороченому йонному рівнянню реакції може відповідати кілька молекулярних рівнянь.

 Слайд 7. Робота в групах.

Слайд 8. Поняття про якісні реакції.

Слайд 9. Створи свій конспект.

Слайд 10. Виявлення галогенід-аніонів.

Слайд 11. Робота з таблицею.

Слайд 12. Виявлення сульфат-іонів.

Слайд 13. Виявлення карбонат-іонів.

Слайд 14. Перегляд відео.

Слайд 15. Спосіб виявлення ортофосфат-іонів.

Слайд 16. Робота в групах.

Слайд17-18. Досліджуємо на уроці.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Якісні реакції на катіони.

Слайд 22. Якісні реакції на аніони.

Слайд 23. Заповни таблицю.

Слайд 24. Робота з підручником.

Слайд 25. Застосування якісних реакції.

Слайд 26. Робота в групах.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 27. Моделювання ситуації.

Слайд 28-29. Робота в зошиті.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні