Каталог матеріалів

Урок №17 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Тематична діагностувальна робота з теми «Значення слова»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 17. Застосування набутих знань і вмінь по темі «Спостерігаю за значенням слів»

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Спостерігаю за значенням слів»; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, дбайливе ставлення один до одного.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Завдання 1. Прочитай словосполучення. Підкресли ті, у яких виділені слова вжито в переносному значенні.

Слайд 9. Завдання 2. Утвори й запиши з поданими словами по два речення, щоб в одному ці слова мали пряме значення, а в іншому – переносне: іде, біжить.

Слайд 10. Завдання 3. Запиши текст, замінивши виділені слова антонімами.

Слайд 11. Завдання 4. Добери синоніми до поданих слів і запиши.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13-14. Завдання 5. Прочитай слова. Визнач, яке з них є багатозначним. Підкресли його. Користуючись малюнками, склади і запиши з цим словом чотири речення.

Слайд 15-16. Завдання 6. Вибери з довідки слова і словосполучення, які є синонімами до поданих слів, і запиши. Підкресли фразеологізми.

Слайд 17. Завдання 7. Склади і запиши речення з одним із фразеологізмів з попереднього завдання.

Слайд 18-19. Завдання 8. Покажи стрілочками значення кожного фразеологізму.

Слайд 20. Завдання 9. Розглянь малюнок. Склади за ним текст (3-4 речення), використавши фразеологізм «як кіт наплакав».

Слайд 21. Завдання 9. Розглянь малюнок. Склади за ним текст (3-4 речення), використавши фразеологізм «побили горщики».

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні