Каталог матеріалів

Урок №17 для 5 класу з етики за О. Мартинюк - Мистецтво спілкування. Особливості та ризики віртуального спілкування

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку етики за підручником Олександр Мартинюк, Ольга Гісем «Етика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти».

 

Урок № 17. Мистецтво спілкування. Особливості та ризики віртуального спілкування.

Мета: виховувати у учнів свідоме ставлення до використання віртуальних засобів спілкування, розуміння особливостей та ризиків, пов'язаних з цим, та формувати навички безпечного та етичного віртуального спілкування; розвивати навички критичного мислення та аналізу, сприяти формуванню комунікативної компетентності в контексті віртуального спілкування, розвивати вміння взаємодіяти з іншими людьми в цифровому середовищі; поглибити знання учнів про особливості та ризики віртуального спілкування, надати практичні рекомендації щодо безпечного та етичного використання інтернету та соціальних мереж; усвідомити важливість правильного використання віртуальних засобів спілкування, підвищити рівень свідомості щодо можливих негативних наслідків та ризиків, пов'язаних з неправильним віртуальним спілкуванням; сприяти формуванню навичок критичного мислення, вмінню аналізувати та оцінювати інформацію, розвитку вміння етично та безпечно спілкуватися в цифровому середовищі.

Очікувані результати: оволодіння практичними навичками безпечного віртуального спілкування, такими як використання надійних паролів, обережне поширення особистої інформації та фотографій, перевірка достовірності джерел інформації; здатність виявляти та реагувати на небажані ситуації в онлайн-середовищі, включаючи небажані контакти, цифрову незгоду та негативні коментарі; розуміння важливості етичних норм та культури спілкування в інтернеті, включаючи повагу до думок інших людей, використання ввічливого тону та врахування культурних розбіжностей; учні розвиватимуть комунікативну та цифрову компетентності, що стане важливим фундаментом для їхнього успіху та безпеки у цифровому світі.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

 Демонстрація навчальної презентації.

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання. Хмаринки думок.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Повідомлення мети уроку.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-10. Висловіть свою думку.

Слайд 11. Пояснення вчителя

Слайд 12. Словник.

Слайд 13. Гімнастика для очей

Слайд 14-15. Пояснення вчителя

Слайд 16. Варто замислитися.

Слайд 17. Пояснення вчителя

Слайд 18-19. Зверни увагу.

Слайд 20. Пам’ятка

Слайд 21. Робота з підручником.

Слайд 22. Проведіть дискусію

Слайд 23. Попрацюйте в групах.

Слайд 24. Робота в малих групах.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Попрацюйте в парах.

Слайд 27. Робота в парах.

Підсумок

 Слайд 28. Запитання і завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Слайд 30. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 31. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні