Каталог матеріалів

Урок №17-18 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Географічні координати. Визначення географічної широти та географічної довготи позначених на карті об’єктів.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №17-18. Географічні координати. Визначення географічної широти та географічної довготи позначених на карті об’єктів. Діагностувальна робота №2. Експрес-оцінювання власних досягнень з розділу «Способи зображення Землі» Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок.

Мета: навчити учнів визначати географічну широту та географічну довготу об'єктів, позначених на карті. Це важливий елемент географічних знань, який допомагає розуміти, де розташовані різні місця на Землі, проводити діагностичну роботу №2, що дозволяє вчителю та учням оцінити рівень засвоєння матеріалу з розділу "Способи зображення Землі". Аналізувати результати діагностичної роботи, підсумки та обговорення помилок та недорозумінь, які виникли учням під час виконання завдань. Провести роботу над виправленням та попередженням помилок, включаючи пояснення правильного способу визначення географічних координат та розв'язання завдань.

Очікувані результати: учні знають, що географічна широта вимірюється від екватора до полюсів (південна та північна широта), а географічна довгота вимірюється від меридіана Гринвіча до сходу та заходу (східна та західна довгота), здатні визначити географічні координати (широту та довготу) певних об'єктів, які позначені на карті, розуміють, як географічні координати допомагають визначати місцеположення об'єктів на Землі та навіщо це потрібно, відповідають на питання та виконати завдання, пов'язані з географічними координатами та способами зображення Землі на карті. Аналізують результати роботи, ідентифікувати помилки та недорозуміння, які виникли, і визначити, де учні потребують додаткового підтримки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Вправа «Дай мені п’ять»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Географічна широта.

Слайд6. Робота в підручнику.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Географічна довгота.

Слайд9. Гринвіцький меридіан.

Слайд10. Відлік довготи йде від нульового меридіана на захід і на схід.

Слайд11. Словничок.

Слайд12. Слово вчителя.

Слайд13. Виконайте завдання.

Слайд14. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Перевір себе.

Слайд17-19. Виберіть одну правильну відповідь.

Слайд20. Робота в підручнику.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд21. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні