Каталог матеріалів

Урок №16 з хімії для 7 класу за О. Григорович - Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас О.В. Григорович, О.Ю. Недоруб («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок № 16. Повторення і систематизація навчального матеріалу за І семестр

Мета: Узагальнити знання учнів за темами "Хімія. Перші кроки" та "Від хімічних елементів до хімічних сполук". Навчити учнів розрізняти та класифікувати складні та прості речовини. Навчити учнів записувати формули деяких простих та складних сполук. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. Усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності (переважно експериментальної) наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати: Учні узагальнять знання за темами "Хімія. Перші кроки" та "Від хімічних елементів до хімічних сполук". Учні зможуть розрізняти та класифікувати складні та прості речовини. Учні зможуть записувати формули деяких простих та складних сполук. Вони розвинуть здатність аналізувати інформацію, пов’язану з хімічними процесами, порівнювати властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки та робити обґрунтовані висновки. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Сьогодні ми узагальнимо знання з хімії, які допоможуть краще розуміти, з чого складається навколишній світ і як він функціонує. Ви дізналися, що все навколо – від повітря, яким ми дихаємо, до води, яку п’ємо, – складається з речовин. Ми навчилися розрізняти хімічні елементи, їх символи та сполуки, а також зрозуміли, чому речовини змінюються і як це впливає на природу й життя.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Що вивчає хімія?

Слайд 5. Речовини можуть взаємодіяти одна з одною

Слайд 6. Що таке речовина?

Слайд 7. Що таке речовина?

Слайд 8. Хімія – одна з природничих наук

Слайд 9. Відео «Правила безпеки під час роботи в кабінеті хімії»

Слайд 10. Частинки в складі хімічних сполук

Слайд 11. Хімічний посуд

Слайд 12. Хімічний посуд та інше лабораторне обладнання

Слайд 13. Легкозаймисті речовини

Слайд 14. Робота зі спиртівкою

Слайд 15. Вимірювання об’єму рідини

Слайд 16. Правила роботи зі скляним посудом

Слайд 17. Гасимо спиртівку

Слайд 18. Основні принципи фіксування результатів експерименту

Слайд 19. Основні принципи фіксування результатів експерименту

Слайд 20. Основні принципи фіксування результатів експерименту

Слайд 21. Тренування у Wordwall

Слайд 22. Густина

Слайд 23. Будова атома

Слайд 24. Розмір атома

Слайд 25. Порівняння розмірів атомів

Слайд 26. Йони

Слайд 27. Поняття про хімічний елемент

Слайд 28. Поняття про хімічний елемент

Слайд 29. Символи та назви хімічних елементів

Слайд 30. Походження назв хімічних елементів

Слайд 31. Структура Періодичної таблиці

Слайд 32. Характеристика хімічних елементів у Періодичній таблиці

Слайд 33. Металічні та неметалічні елементи

Слайд 34. Поняття молекули

Слайд 35. Хімічні формули

Слайд 36. Хімічні формули

Слайд 37. Хімічні формули складних сполук

Слайд 38. Читаємо хімічні формули

Слайд 39. Залізо та ртуть

Слайд 40. Золото та алюміній

Слайд 41. Калій та цезій

Слайд 42. Мідь і цинк

Слайд 43. Кисень та сірка

Слайд 44. Хлор та бром

Слайд 45. Йод та фтор

Слайд 46. Білий та червоний фосфор

Слайд 47. Алмаз та графіт

Слайд 48. Прості речовини

Слайд 49. Назви хімічних елементів та їх простих речовин

Слайд 50. Назви хімічних елементів та їх простих речовин

Слайд 51. Робота на уроці (Wordwall)

Слайд 52. Складні речовини

Слайд 53. Речовини молекулярної будови

Слайд 54. Речовини немолекулярної будови

Слайд 55. Класифікація складних речовин

Слайд 56. Робота на уроці (Wordwall)

Слайд 58. Робота в групі

Слайд 59. Робота в групі

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 60. Стисло про основне

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні