Каталог матеріалів

Урок №147 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Звуки [ц], [ц′]. Мала буква ц. Читання слів і тексту з вивченими літерами

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

 

Урок № 147

Тема. Звуки [ц], [ц′]. Мала буква ц. Читання слів і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою ц, навчити друкувати її; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати інтерес до навчання. 

Очікувані результати: учні формують поняття про букви, учні продовжують формувати поняття про звуки, навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Фонетичні загадки.

Слайд 3-8. Фонетичні загадки.

 

Читацька розминка.

1) Робота з чистомовкою.

Слайд 9. Робота з чистомовкою.

 

2) Робота зі скоромовкою.

Слайд 10. Робота зі скоромовкою.

 

3) Гра «Знайди букву».

Слайд 11. Гра «Знайди букву». Знайдіть я у в рядках, прочитайте їх.

Слайд 12. Фізкультхвилинка для очей.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 14. Гра «Буква загубилася».

Слайд 15. Правильно вимовляємо звуки.

 

Оформлення стіни слів: цукерка цибуля цирк цукор віконце гостинці.

Слайд 16. Стіна слів. Словникова робота.

 

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком.

Слайд 17. Бесіда за малюнком. Впізнайте персоніфіковані літери. Що роблять ці букви? чому художник намалював їх саме з цукерками? Як ви ставитеся до цукерок? Які цукерки кому подобаються? Яку шкоду роблять цукерки? Що треба робити щоразу після вживання цукерок?

Слайд 18. Вправа «Квест-дослідження».

 

Методика написання малої букви ц.

Слайд 19. Методика написання малої друкованої букви «це». Написання букви «че» у повітрі.

Слайд 20. Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.

 

Складання розповіді за малюнком.

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Що робить буква «це»? Буква «це» тримає цибулю. Виконайте звуковий аналіз слова цибуля, визначте місце звука [ц] в цьому слові.

Слайд 22. Розгляньте малюнок. Що робить буква «це»? Буква «це» дивиться на сонце. Виконайте звуковий аналіз слова сонце, визначте місце звука [ц] в цьому слові.

Слайд 23. Розгляньте малюнок. Що робить буква «це»? Буква «це» зайшла в палац. Виконайте звуковий аналіз слова палац, визначте місце звука [ц] в цьому слові.

Слайд 24. Послухайте вірш. Запам’ятайте слова зі звуком [ц].

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 25. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 26. Гра «Утвори слово з пропущених букв».

Слайд 27. Фізхвилинка.

 

Читання слів та речень.

Слайд 28. Прочитайте разом зі Щебетунчиком.

 

Розгадування ребуса.

Слайд 29. Ребус.

 

Робота з текстом.

Слайд 30. Прочитай текст. Придумай свій заголовок.

Слайд 31. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 32. Читання тексту «ланцюжком».

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Допитливий/допитлива».

Слайд 33. Гра «Допитливий/допитлива».

 

Гра «Аукціон».

Слайд 34. Гра «Аукціон».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 35. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 36. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 37. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 38. Завдання для цікавої перерви. Розмалюйте картинки, назви яких починаються буквою «це».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні