Каталог матеріалів

Урок №14 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Зображення нерівностей земної поверхні горизонталями.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №14. Зображення нерівностей земної поверхні горизонталями. Визначення напрямків на плані, абсолютної та відносної висоти точок, азимуту вказаних на плані об’єктів.

Мета: ознайомити учнів з методами та прийомами зображення нерівностей земної поверхні за допомогою горизонталей на топографічному плані, навчити учнів визначати напрямки на плані та робити розрахунки абсолютної та відносної висоти точок на мапі, пояснити методи зображення нерівностей земної поверхні горизонталями на топографічному плані, вчитися вирішувати практичні завдання, які передбачають застосування отриманих знань та навичок для роботи з топографічними картами або планами, виконувати вправи та завдання для закріплення отриманих навичок та знань.

Очікуванні результати: учні знають та розуміють методи зображення нерівностей земної поверхні горизонталями на топографічному плані, вміють визначати напрямки на плані за допомогою компаса або інших засобів орієнтації, мають навички розрахунку абсолютної висоти точок на плані з використанням відомої висоти однієї з точок і відомих різниць висот між цими точками, вміють розраховувати відносну висоту точок на плані відносно певної відмітки, здатні вирішувати практичні завдання, які передбачають застосування отриманих знань та навичок для роботи з топографічними картами або планами.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Найпростіший прилад для цього – шкільний нівелір можна сконструювати самостійно.

Слайд7. Запам’ятай.

Слайд8. З нівеліром зазвичай працюють дві людини. Одна встановлює прилад біля підніжжя пагорба й візує місце на схилі, що дорівнює висоті 1 метр.

Слайд9. Нині для визначення висоти місцевості широко застосовують сучасні електронні прилади, супутникові системи GPS.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Словничок.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. Словничок.

Слайд14. Репера у Франції.

Слайд15. Репер у Києві.

Слайд16. Репер Національної геодезичної служби США.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Словничок.

Слайд19. Запам’ятай.

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Запам’ятай.

Слайд22. Зображення пагорба та улоговини на плані.

Слайд23-25. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд26. Групова робота.

Слайд27. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні