Каталог матеріалів

Урок №14 з музичного мистецтва для 2 класу за Масол, Л. М. - Зимові свята Колядки і щедрівки.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №14. Зимові свята

Колядки і щедрівки.

СММ: Українські колядки та щедрівки: «Старий рік минає», «Нова радість стала», «Щедрик» та інші (за вибором).

СКМ: к/ф «Один удома» (фрагмент «Щедрик»).

ХТД: Jingle bells (Дзвоники дзвенять) (музика і вірші Дж. П’єрпонта)

Мета: розкрити значення зимових календарно – обрядових пісень (колядок і щедрівок) у житті народу; збагачувати емоційно – естетичний досвід учнів; розвивати вокально – хорові навички, виховувати інтерес до календарно – обрядових пісень, повагу до народних традицій; познайомити з Новорічною піснею Jingle Bells; співставити виконання в українському та англійському виконанні; збагачувати емоційно – естетичний досвід учнів; розвивати вокально – хорові навички, емоційно – почуттєвий досвід учнів; виховувати повагу до традицій народів світу.

Очікувані результати: здобувач освіти знає традиції та звичаї зимових свят; розуміє значення зимових календарно – обрядових пісень (колядок і щедрівок) у житті народу; уважно слухає музичні твори, характеризує музичний твір (мелодію, темп і ритм); знає правила співу; бере участь в обговоренні творів мистецтва.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш і налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Дайте відповіді на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-5. Слово вчителя

Слайд6. Послухайте колядку «Старий рік минає».

Слайд7. Послухайте колядку «Нова радість стала».

Слайд8. Послухайте щедрівку «Щедрик» в обробці М. Леонтовича.

Слайд9. Дайте відповіді на запитання.

Слайд10. Порівняй зимові настрої в музиці та на картині.

Слайд11. Перегляньте: К/ф «Сам удома» (фрагмент).

Слайд12. Дайте відповіді на запитання.

Слайд13. Уявіть себе в гурті колядників або щедрувальників. Заспівайте разом з ними відомі українські пісні.

Слайд14. Фізкультхвилинка.

Слайд15. Послухайте: Jingle bells (Дзвоники дзвенять) (музика і вірші Дж. П’єрпонта).

Слайд16. Дайте відповіді на запитання.

Слайд17. Дізнаємось, про що йдеться в пісні.

Слайд18. Дайте відповіді на запитання.

Слайд19. Сьогодні ми будемо вчитись співати пісеньку українською та англійською мовами одночасно.

Слайд20. Виконання пісні «Jingle Bells»

Слайд21. Гімнастика для очей

Слайд22. Створіть музичний супровід до пісні на ударних інструментах.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд3. Рефлексія «Ресторан»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні