Каталог матеріалів

Урок №14 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 6 класу за О. Шиян - Громадське харчування. Фортифікація продуктів харчування

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 6 класу за програмою НУШ

Урок № 14. Громадське харчування.

Мета: знати, як не зашкодити собі, харчуючись не вдома; розмірковувати над питанням як та навіщо маркують харчові продукти; розрізняти, що таке фортифікація продуктів харчування; знають, які продукти харчування погано впливають на здоров¢я.

Очікувані результати: учень пояснює поняття «громадське харчування», « напівфабрикати», «фас – фуд»; знає, що має бути зазначеним на етикетці продуктів харчування; вміє обирати корисні продукти харчування.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4-5. Як не зашкодити собі, харчуючись не вдома?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Словникова робота.

Слайд 8. Разом створіть мапу думок про те, де і як ви харчуєтеся.

Слайд 9. Позначте на мапі одним кольором місця, які можна віднести

до групи “дім, родина”. Іншим кольором розфарбуйте решту

місць. Вони належать до громадського харчування.

Слайд 10. Як не зашкодити собі, харчуючись не вдома?

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12-14. Прочитай діалог шестикласниці Ганни та шкільного кухаря Івана Сергійовича. Яка інформація вже відома тобі, а яка — нова для

тебе?

Слайд 15. Дізнайся більше про професії, пов’язані з кухарською справою.

Слайд 16. Яким вимогам має обов’язково відповідати заклад громадського

харчування, що дбає про здоров’я та комфорт своїх відвідувачів?

Обери серед запропонованого. Що ще ти можеш додати?

Слайд 17. Як не зашкодити собі, харчуючись не вдома?

Слайд 18-19. Словникова робота.

Слайд 20. Де, як часто та за яких обставин ви їсте джанк-фуд? Позначте ці

місця на мапі думок, яку ви створили в завданні 1. Обговоріть

у парах, як можна зменшити вживання такої їжі або взагалі від

неї відмовитися. Поділіться ідеями з однокласниками та однокласницями.

Слайд 21. Дізнатися більше про те, якої корисної їжі “просить” наш організм, можна прочитавши пам’ятку за посиланням

Слайд 22. Запам¢ятай!

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Перегляньте поради від Центру громадського здоров’я.

Слайд 25-26. Що таке фортифікація продуктів харчування?

Слайд 27-28. Як та навіщо маркують харчові продукти?

Підсумок

Слайд 29. Перевір паковання будь-якого харчового продукту щодо відповідності вимогам маркування. Чи всі вимоги виконані?

Слайд 30. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 31. Рефлексія «Ресторан»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні