Каталог матеріалів

Урок №14 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Чим особливі реактивний рух і сила пружності

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №14. Чим особливі реактивний рух і сила пружності. Дослідження реактивний рух.

Мета: розглянути основні поняття реактивного руху і сили пружності. Пояснити принципи дії сили пружності та її використання в реактивному русі, провести дослідження реактивного руху, використовуючи демонстраційний матеріал та експерименти, визначити важливість реактивного руху і сили пружності в різних сферах нашого життя.

Очікуванні результати: учні повинні зрозуміти, що реактивний рух - це рух тіла внаслідок викиду маси або рух тіла відповідно до третього закону Ньютона (закону дії та протидії), і що сила пружності - це сила, яка виникає при деформації пружних матеріалів, повинні знати, як сила пружності виникає при деформації пружних об'єктів (наприклад, пружини) і як вона повертається до початкового стану після зняття дії зовнішньої сили, проводять практичні експерименти, щоб спостерігати явища реактивного руху.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Що необхідно, аби тіло почало рухатися? Поясни на таких прикладах:

Слайд5. Робота в підручнику.

Слайд6. Проведіть дослідження.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Завдяки реактивному руху космічні ракети доставляють у космос вантажі.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Довідничок.

Слайд11. Вправа «Трибуна думок»

Слайд12. Гімнастика для очей.

Слайд13. Принцип реактивного руху люди запозичили у природи. Вони помітили, що деякі морські мешканці рухаються не так, як риби, а виштовхують із себе воду.

Слайд14. Запам’ятай.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Вправа «Трибуна думок»

Слайд17. Перегляд відео.

Слайд18. Творча праця.

Слайд19. Робота в підручнику.

Слайд20. Словничок.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд21. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні