Каталог матеріалів

Урок №14 з етики для 6 класу за Л. Давидюк, А. Мельник - Альтруїзм. Увага до людей з особливими потребами.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Етика» з використанням навчального посібника Л. Давидюк та А.Мельник (2023)

Урок №14. Альтруїзм. Увага до людей з особливими потребами. Як проявляти увагу до людей з особливими потребами.

Мета: пояснити поняття альтруїзму та особливі потреби, обговоріть різні типи особливих потреб та як вони можуть впливати на повсякденне життя, залучити учнів до обговорення, задаючи питання про те, як вони розуміють та ставляться до осіб з особливими потребами, визначити поняття альтруїзму та його значення в сучасному суспільстві. Обговорити конкретні способи, які дозволяють виявляти увагу та проявляти альтруїзм по відношенню до людей з особливими потребами.

Очікуванні результати: учні визначають та пояснюють поняття альтруїзму як дії, спрямовані на благо інших без власної користі, розуміють різницю між альтруїзмом та простою допомогою, визначивши безкорисливий характер першого, засвоюють інформацію про різні види особливих потреб та розуміють, як ці потреби можуть впливати на життя індивіда, розвивають емпатію та здатність сприймати світ очима інших, зокрема, осіб з особливими потребами.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Слово вчителя.

Слайд4. Робота в підручнику.

Слайд5-6. Словничок.

Слайд7. Розглянь і прокоментуй плакат. Що нового ти дізнався / дізналася про ці поняття? Дай визначення, що таке «альтруїзм», «егоїзм»

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Прочитай переваги і недоліки альтруїстів / альтруїсток. Спочатку назви переваги, а потім — недоліки. Аргументуй свою думку.

Слайд10. Скарбничка етики.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Гра «Торбинка альтруїзму».

Слайд13. Скарбничка етики.

Слайд14. Перегляд відео.

Слайд15. Вправа «Трибуна думок»

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Робота в підручнику.

Слайд19-21. Під час спілкування з людьми, які мають різні порушення здоров’я, варто дотримуватися таких порад:

Слайд22. Діти з особливими потребами.

Слайд23. Вправа «Трибуна думок»

Слайд24. Робота в підручнику.

Слайд25-26. Знайди і прочитай прислів'я. Визнач тему кожного прислів'я та об'єднай їх у тематичні групи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Домашнє завдання .

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні