Каталог матеріалів

Урок №136 з математики для 6 класу. Н. Тарасенкова та ін. - Паралельні прямі.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н. Тарасенкова)

Урок № 136. Паралельні прямі.

Мета: сформувати поняття про «паралельні прямі»; виробити вміння знаходити на рисунку паралельні прямі та будувати за допомогою косинця і лінійки пряму, паралельну до даної, що проходить через точку поза даною прямою.; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють будувати паралельні прямі, та виконувати дії з ними.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-10. Основні поняття з теми.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 11-12. Рухлива вправа.

Слайд 13 - 28. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 2 рівня складності: № 1494, 1501, 1503, 1505.

Слайд 29. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 30. Завдання.
На малюнку ABCD — прямокутник. Запиши пари паралельних прямих.

 Слайд 31-32. Завдання:

Побудуй кут COD, градусна міра якого дорівнює 70°. Познач у внутрішній області кута точку А і проведи через цю точку прямі, паралельні променям CO і DO.

Слайд 33. Індивідуальна робота.

Автомобіль рухається зі швидкістю 60 км/год. На узбіччі дороги встановлено знак обмеження 40 км/год. У скільки разів водій перевищив швидкість?

Слайд 34-35. Задачі на логіку.

У 2011 році вік Богдана дорівнював сумі цифр року його народження. У якому році народився Богдан?

Підсумок

Слайд 36. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 37. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні