Каталог матеріалів

Урок №133 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Повторення та узагальнення вивченого в 6 класі. Лексикологія. Фразеологія

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок №133.

Тема: Узагальнення вивченого з розділу «Лексикологія. Фразеологія»

Мета: узагальнити знання учнів з розділу «Лексикологія. Фразеологія»; удосконалити знання про власне українські та іншомовні слова; активну і пасивну лексику, діалектизми; пригадати правильне наголошування слів; наводити літературні відповідники до діалектизмів; виправляти лексичні помилки; пояснювати лексичне значення слів; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця відрізняє власне українські та іншомовні слова, пояснює лексичне значення слів, ставить наголоси; наводить літературні відповідники до діалектизмів; визначає синтаксичну роль слів у реченні; виправляє лексичні помилки; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті з урахуванням засвоєних мовних норм; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Прочитайте текст. Визначте його основний і допоміжний типи мовлення. Випишіть із тексту іншомовні слова, стилістично забарвлені слова та слова-синоніми.

Слайд 9. Випишіть із тексту іншомовні слова, стилістично забарвлені слова та слова-синоніми. З’ясуйте, які спільнокореневі слова утворюють тавтологію.

Слайд 10. Розберіть виділені слова за будовою. Поміркуйте, який засіб виразності утворюють прикметники на позначення кольору.

Слайд 11. Перепишіть вірш. Підкресліть члени речення. Доведіть, що в реченні використано лише власне українську лексику (усно). Поміркуйте, у чому виявляється подібність образів вірша та картини.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайди 13-15. Прочитайте речення. Випишіть із речень слова, що належать до різних груп: за значенням, походженням і за сферою вживання. Оформте слова в «хмару».

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Online завдання.

Слайд 20. Online завдання.

Слайд 21. Online завдання.

Слайд 22. Online завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні