Каталог матеріалів

Урок №130 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Повторення та узагальнення вивченого в 6 класі. Морфологія. Орфографія

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок №130.

Тема: Узагальнення вивченого з розділу «Морфологія. Орфографія»

Мета: узагальнити знання учнів з розділу «Морфологія. Орфографія»; удосконалити знання про іменник, прикметник, числівник, займенник, члени речення; категорії іменників; слова іншомовного походження; складні слова; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця відрізняє частини мови, пояснює їхню суть, визначає синтаксичну роль; порівнює та зіставляє слова-іменники за категоріями, що належать до певних груп за вивченими ознаками; знає правила написання слів іншомовного походження та складних слів; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті з урахуванням засвоєних мовних норм; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте уривки з віршів.

Слайд 9. З’ясуйте, про які літні місяці йдеться в поетичних рядках. Запишіть уривки з віршів у послідовності за місяцями.

Слайд 10. Виділіть кольором у першій строфі прикметник, у другій — іменники, у третій — займенники. Виконайте розбір слів кожної частини мови (на вибір).

Слайди 11-12. Запишіть текст, заповнюючи пропуски та вживаючи слова в дужках у правильній граматичній формі.

Слайди 13-14. Перевір себе. Обґрунтуй написання слів із заповненими пропусками (усно). Визначте синтаксичну роль утворених слів у дужках, з’ясувавши, до яких частин мови вони належать.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Online завдання.

Слайд 19. Online завдання.

Слайд 20. Online завдання.

Слайд 21. Online завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні