Каталог матеріалів

Урок №13 з історії України для 7 класу. О. Пометун, О. Дудар, Н. Гупан - Київське, Чернігівське, Переяславське, Волинське і Галицьке князівства

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 7 класу) О.І. Пометун, О. В. Дудар, Н. М. Гупан

Урок № 13. Київське, Чернігівське, Переяславське, Волинське і Галицьке князівства в середині XII – першій половині XIIІ ст.: політичне і соціально-економічне життя

Мета: познайомити учнів з причинами роздробленості Київської Русі; підвести їх до розуміння причин і наслідків цього процесу, а саме — зв’язку між економічними відносинами та розвитком політичної надбудови; наголосити на подібності історичних процесів у Київській державі та в країнах Західної Європи; розвивати вміння аналізувати історичні факти та події, узагальнювати фактичний матеріал, робити висновки; розвивати інтерес до історії країни.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: показувати на карті території князівств у період роздробленості та порівнювати їх з територіями колишніх племінних союзів; співвідносити дати основних подій та процесів історії князівств за часів роздробленості; називати особливості політичного і соціально-економічного розвитку князівств у період роздробленості; оцінювати роль «Слова о полку Ігоревім» як важливого історичного джерела; удосконалити навички самостійної роботи в групах; проводити дослідницьку роботу з історії князівств.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Online завдання.

Слайд 5. Евристична бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Розповідь вчителя.

Слайд 7. Робота з картою.

Слайд 8. Метод «Акваріум».

Слайд 9. Розповідь вчителя.

Слайд 10. Робота з історичним джерелом.

Слайд 11. Робота з відео.

Слайд 12. Робота з підручником. Практичне завдання.

Слайд 13-14. Розповідь вчителя.

Слайд 15. Робота з історичним джерелом.

Слайд 16. Розповідь вчителя.

Слайд 17. Робота з історичним джерелом.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайд 19. Розповідь вчителя.

Слайд 20. Робота з ілюстраціями.

Слайд 21-22. Розповідь вчителя.

Слайд 23. Робота з історичним джерелом.

Слайд 24. Письмове завдання. Робота в групах.

Слайд 25. Робота в групах. Практичне завдання.

Слайд 26. Метод «Два—чотири – усі разом».

Слайд 27. Вправа «Крісло автора».

Слайд 28-30. Практичне завдання.

Слайд 31-32. Online завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 33-34. Online завдання.

Слайд 35. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні