Каталог матеріалів

Урок №13 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 7 класу. Автори: О. Шиян та ін. - Надзвичайні ситуації. Джерела, небезпеки та наслідки.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б.

Урок №13. Надзвичайні ситуації. Джерела, небезпеки та наслідки.

Мета: ознайомити учнів із поняттям надзвичайних ситуацій, їхніми видами та джерелами. Пояснити основні типи надзвичайних ситуацій: природні, техногенні, соціальні та екологічні. Розкрити небезпеки та наслідки, які надзвичайні ситуації можуть спричиняти для людей, довкілля та інфраструктури. Ознайомити з основними заходами захисту та правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Розвивальна мета: Сприяти розвитку критичного мислення через аналіз причин і наслідків надзвичайних ситуацій. Формувати навички аналізу ризиків і оцінки загроз, які можуть виникати в різних сферах життя. Розвивати здатність швидко приймати рішення в умовах небезпеки та діяти відповідно до правил безпеки. Виховна мета: Виховувати відповідальне ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих. Формувати екологічну свідомість через розуміння впливу людської діяльності на довкілля і можливість запобігання деяким техногенним та екологічним катастрофам. Розвивати почуття солідарності та взаємодопомоги в умовах надзвичайних ситуацій. Практична мета: Навчити учнів розпізнавати ознаки можливих надзвичайних ситуацій та правильно реагувати на них. Підготувати учнів до використання отриманих знань для власного захисту та захисту інших під час можливих кризових ситуацій. Ознайомити з практичними заходами евакуації, надання першої допомоги, та іншими діями в умовах небезпеки.

Очікуванні результати: учні знають, що таке надзвичайні ситуації, їхні види та класифікації (природні, техногенні, соціальні та екологічні).

Розуміють джерела та причини виникнення надзвичайних ситуацій.

Мають уявлення про потенційні небезпеки, пов'язані з різними типами надзвичайних ситуацій.

Усвідомлюють наслідки надзвичайних ситуацій для людей, довкілля та інфраструктури.

Практичні навички:

Учні вміють правильно реагувати на сигнали тривоги або повідомлення про небезпеку.

Оволодівають навичками безпечної поведінки під час різних видів надзвичайних ситуацій (пожежі, повені, землетруси тощо).

Знають основні принципи надання першої допомоги постраждалим.

Вміють користуватися планами евакуації та дотримуватися інструкцій щодо безпеки.

Аналіз і оцінка:

Учні здатні аналізувати ризики та оцінювати потенційну небезпеку в своєму середовищі.

Можуть визначати й оцінювати наслідки різних надзвичайних ситуацій.

Вміють приймати рішення в умовах кризових ситуацій, керуючись отриманими знаннями про правила безпеки.

Особисті якості:

Учні усвідомлюють важливість дотримання правил безпеки та відповідальної поведінки в умовах загрози.

Виховують у собі почуття відповідальності за власне життя та життя оточуючих.

Розвивають почуття готовності до дій у разі надзвичайної ситуації, зокрема шляхом регулярного повторення алгоритму дій у разі небезпеки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою»

Слайд4. Словникова робота.

Слайд5. Робота з підручником.

Слайд6. У Кодексі цивільного захисту України, ст. 2 п. 24 зазначається, що:

Слайд7. Надзвичайні ситуації техногенного характеру.

Слайд8. Надзвичайні ситуації природного характеру.

Слайд9. Надзвичайні ситуації соціально-політичного характеру.

Слайд10-15. Наслідки війни для життя і здоров'я людей.

Слайд16. Робота з підручником.

Слайд17. Прочитайте ситуацію. Зазначте, до якого типу НС вони належать, і визначте джерело небезпеки. Відповідь аргументуйте.

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19-21. Прочитайте ситуацію. Зазначте, до якого типу НС вони належать, і визначте джерело небезпеки. Відповідь аргументуйте.

Слайд22-24. Ознайомтеся з повідомленнями і дайте відповіді на запитання: «Якого характеру була первинна надзвичайна ситуація? До якої надзвичайної ситуації це призвело? Які наслідки?».

Слайд25. Що таке екстремальні і надзвичайні ситуації?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні