Каталог матеріалів

Урок №129 для 3 класу з української мови за Захарійчук М. Д. - Текст­-есе

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №129. Текст-­есе.

 

Мета: розширювати уявлення про текст, ознайомити із ознаками тексту-есе, вчити вирізняти з ряду текстів інших видів; розвивати орфографічні навички, мислення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння інтонувати, складати речення зі слів; виховувати любов до природи, розвивати естетичний смак, почуття прекрасного.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Прочитайте текст та обговоріть його зміст. Скільки частин має текст? Прочитай речення, у яких описано море. У якій частині тексту розповідається про морських мешканців? Знайди наукові відомості, що наводить авторка. Чи наявні в тексті її судження та міркування? Прочитай. Знайди, який висновок вона робить?

Слайд 7. Розглянь малюнок. Які морські мешканці тобі відомі? Чому окремі з них мають таку назву: морська зірка, морський коник, морський їжак?

Слайд 8. Запам’ятай!

Слайд 9. Спиши основну частину тексту. Про кого розповідає авторка в цій частині?

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Прочитайте й порівняйте три тексти. Чим тексти відрізняються? Подумай та скажи, у якому тексті — 1, 2 чи 3 — подано наукові відомості про життя бджіл. Який із запропонованих текстів описує квітучу яблуньку, а який розповідає про сад?

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Прочитай прислів’я. Яке прислів’я стосується змісту текстів вправи 375? Прочитай його.

Слайд 14. Створи текст-есе, використовуючи подані тексти у вправі 375 і прислів’я з вправи 376. Скористайся текстом вправи 374 як зразком.

Слайд 15. Вправа «Крісло автора».

Слайд 16. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія