Каталог матеріалів

Урок №127 для 3 класу з української мови за Захарійчук М. Д. - Текст-­міркування

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №127. Текст­-міркування.

 

Мета: розширювати уявлення про текст, ознайомити із ознаками тексту-міркування, вчити вирізняти з ряду текстів інших видів; розвивати орфографічні навички, мислення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння інтонувати, складати речення зі слів; виховувати любов до природи, розвивати естетичний смак, почуття прекрасного.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Прочитайте текст та обговоріть його зміст. Про що йдеться в цьому тексті? Як ти вважаєш, авторка тексту описує техніку, розповідає про неї чи переконує, пояснює важливість техніки в житті людини? Вислов власну думку.

Слайд 7. Запам’ятай!

Слайд 8. Прочитай виділене речення тексту. Це його твердження.

Слайд 9. Частина тексту після твердження — це докази (доведення). У цій частині використовують такі сполучення слів: на мою думку, я так думаю, я вважаю, я підтримую.

Слайд 10. Прочитай підкреслене речення. Це висновок тексту. У ньому вживають такі слова: отже, адже, безумовно.

Слайд 11. Спиши частину тексту, яку називають доказами.

Слайд 12. Рухлива вправа.

Слайд 13. Прочитай текст. Прочитай підкреслене речення. Як називається ця частина тексту?

Слайд 14. Прочитай речення, у яких дід Василь розмірковував над тим, чому лелеки можуть покинути його хату. Прочитай виділені слова. Саме такі слова використовують у текстах-міркуваннях. Зверни увагу на розділові знаки до й після виділених слів.

Слайд 15. Спиши цю частину.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Прочитай речення, яке є твердженням. Склади текст-міркування за поданим твердженням. Використовуй слова з довідки. Дотримуйся структури тексту-міркування.

Слайд 18. Вправа «Крісло автора».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні