Каталог матеріалів

Урок №120 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Написання малої букви ґ. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 120

 

Тема. Написання малої букви ґ. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою ґ, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою ґ; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковане речення; розвивати уміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; виховувати спостережливість, інтерес до навчальної діяльності.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву ґ; склади та слова з буквою ґ; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

Робота з загадкою.

Слайд 4. Відгадай загадку.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: ґава аґрус ґердан.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

 

 

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита

Слайд 8. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Що робить хлопчик? Чи впізнали ви рослину, біля якої він стоїть? Що ви знаєте про цю рослину та її плоди (рослина з колючками, тому зривати ягоди аґрусу складно, але вони смачні – кисло-солодкі з зернинками всередині).

Слайд 10. З яких елементів складається мала рукописна буква ґ, у якому напрямку треба рухати ручку під час її письма. Знайдіть елементи букви ґ на малюнку й наведіть їх олівцем – спочатку перший елемент, потім другий і, насамкінець, цілі букви.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 11. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Слайд 14. Види з'єднань. Верхнє з'єднання.

Слайд 15. Види з'єднань. Середнє з'єднання.

Слайд 16. Види з'єднань. Нижнє з'єднання.

 

Методика написання малої букви ґ.

Слайд 18. Методика написання букви.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 18. Робота за сторінкою зошита. Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Робота в зошиті.

Слайд 20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Пальчикова гімнастика.

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 24. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 25. Бесіда за малюнком. Зверніть увагу на рамочки, з чого вони зроблені? Назвіть предмети, зображені в рамочках (ґудзик і дзиґа). Поміркуйте, чому саме їх помістили в цих рамочках (бо в їх назвах є буква «ґе»). Що має бути в середній рамочці? Намалюйте олівцем один із названих предметів чи істот і зафарбуйте усі малюнки кольоровими олівцями.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 26. Буквений диктант.

 

Списування.

Слайд 27. Списування.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 28. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 30. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні