Каталог матеріалів

Урок №120 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Узагальнюємо розуміння нумерації чисел першої сотні

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

Урок № 120

Тема. Узагальнюємо розуміння нумерації чисел першої сотні

Мета: систематизувати знання нумерації чисел у межах 100; закріпити знання порядку чисел першої сотні, їх десяткового складу, прийому подання числа у вигляді суми розрядних доданків; закріпити знання способів порівняння чисел і вміння порівнювати числа в межах 100; учити розташовувати числа в порядку зростання та спадання; вчити характеризувати числа; формувати вміння розв’язувати задачі; виконувати додавання і віднімання на основі знання нумерації чисел першої сотні; формувати обчислювальні навички та вміння знаходити значення виразів на кілька дій; розвиток логічного мислення учнів шляхом відновлення істинних нерівностей, вилучення «зайвого» числа з ряду чисел, творчої роботи над задачами.

Очікувані результати: здобувач освіти має знання нумерації чисел у межах 100; порядку чисел першої сотні, їх десяткового складу, прийому подання числа у вигляді суми розрядних доданків; способів порівняння чисел і вміння порівнювати числа в межах 100; вміє розташовувати числа в порядку зростання та спадання; характеризувати числа; формувати вміння розв’язувати задачі; виконувати додавання і віднімання на основі знання нумерації чисел першої сотні; має обчислювальні навички та вміння знаходити значення виразів на кілька дій.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: математична.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

3. Актуалізація знань. Підготовчі вправи. Усний рахунок.

 

Слайд 5.  Математична естафета «Встав пропущені числа».

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Настанова вчителя. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Геометрична хвилинка.

Слайд 10. Геометрична хвилинка. Назвіть геометричні фігури. Визначте ознаку, що змінюється. Продовжіть послідовність.

Усне опитування.

Слайд 11. Усне опитування.

ІІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Закріплення запису чисел першої сотні. Закріплення десяткового складу двоцифрового числа.

Слайд 12. Завдання 1. Запиши числа. У запису кожного числа підкресли однією рискою одиниці, двома — десятки.

Слайд 13. Завдання 2. Назви числа шостого десятка; числа, які містять по 6 десятків; по 6 одиниць.

Закріплення способів порівняння чисел першої сотні.

Слайд 14. Завдання 3. Назви числа:

Слайд 15. Завдання 4. Розташуй числа у порядку зростання і дізнайся назву гірської вершини в Україні.

Закріплення способу подання числа у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 16. Завдання 5. Заміни число сумою розрядних доданків. Прочитай рівності зліва направо; справо наліво.

Характеристика чисел першої сотні.

Слайд 17. Завдання 6. Досліди число: 67; 28; 79.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Закріплення обчислювальної навички додавання та віднімання чисел на підставі нумерації.

Слайд 19. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 20. Завдання 8. Відшукай і виправ помилки в обчисленнях.

Слайд 21. Завдання 9. Встав пропущені числа, щоб одержати істинні рівності.

Закріплення уміння розв’язувати задачі.

Слайд 22-23. Завдання 10. 1) Прочитай задачу. Розв’яжи її. 2) Зміни умову задачі відповідно до запитання:

Слайд 24. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 25. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 27. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні