Каталог матеріалів

Урок № з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Узагальнювальні дослідницькі завдання.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №12.

Тема. Узагальнюваньні дослідницькі завдання.

Мета: узагальнити знання учнів про різноманітність прокаріотичних організмів та їхню роль у природі; показати, що прокаріоти є одними з найдавніших і найчисленніших організмів на Землі, які відіграють важливу роль у багатьох біогеохімічних циклах; провести дослідження змін у клітинах після їх занурення у гіпертонічний розчин; пояснити вплив температури та інших чинників на швидкість утворення йогурту; формувати вміння працювати з різними джерелами інформації; розвивати вміння узагальнювати та систематизувати знання; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати:

  • що таке «прокаріоти»;
  • приклади прокаріотичних організмів (бактерії, археї);
  • основні форми бактеріальних клітин;
  • про поширення прокаріотів у природі.

Вміти:

  • досліджувати зміни у клітинах після їх занурення у гіпертонічний розчин;
  • пояснювати вплив температури та інших чинників на швидкість утворення йогурту.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 5. Дослідження №1.

Слайд 6. Матеріали для проведення дослідження.

Слайд 7. Правила безпеки під час виконання роботи.

Слайд 8. Перегляд відео.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого.

Слайд 10. Хід дослідження.

Слайд 11. Хід дослідження.

Слайд 12. Хід дослідження.

Слайд 13. Хід дослідження.

Слайд 14. Дослідження №2.

Слайд 15.  Важливо знати.

Слайд 16. Хід дослідження.

Слайд 17. Хід дослідження.

Слайд 18. Хід дослідження.

Слайд 19. Хід дослідження.

Слайд 20. Вправа «Мікрофон».

Слайд 21. Інтерактивне завдання.

Слайд 22. Складаю рефлексивну мозаїку.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні