Каталог матеріалів

Урок №118 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Спостерігаємо за одночасним рухом двох тіл у різних напрямках

 «____»___________ ___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 118. Спостерігаємо за одночасним рухом двох тіл у різних напрямках

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках; навички письмового множення і ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Ознайомити із задачами на одночасний рух тіл назустріч на знаходження відстані між тілами на момент початку руху; змінити числові дані задачі і дослідити вплив цієї зміни на план розв’язування; змінити в умові напрямок руху для одержання задачі на одночасний рух у протилежних напрямках і дослідити вплив цієї зміни на розв’язання задачі; змінити числові дані одержаної задачі і дослідити вплив цієї зміни на її розв’язання. Узагальнити спосіб розв’язування задач на знаходження відстані при одночасному русі двох тіл назустріч та в протилежних напрямках; спосіб розв’язування задач із буквеними даними; план розв’язування задач цього типу. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження відстані під час одночасного руху двох тіл в різних напрямках; навички письмового ділення та множення на двоцифрове число. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач і узагальнення способу їх розв’язування.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 7-10. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 11. Рухлива вправа для очей.

Слайд 12-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14-15. Завдання 1. Добери схему до кожного варіанта руху. Поясни схеми.

Слайд 16. Завдання 2. Прокоментуй розв’язання.

Слайд 17-19. Завдання 3. Виконай ділення письмово і перевір одержані результати.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Завдання 4.

Слайд 22. Завдання 5.

Слайд 23-24. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи хоча б одну обернену задачу. 

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26-27. Завдання 1. Розв’яжи задачі.

Слайд 28-29. Завдання 2. Розглянь ситуації. Зроби висновки: як змінюється відстань між тілами; із чого складається відстань між тілами на момент початку руху, на момент закінчення руху; що можна сказати про час руху кожного тіла. 

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31-32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні