Каталог матеріалів

Урок №117 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Відмінювання займенників. Приставний н у формах особових займенників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 117.

Тема. Відмінювання займенників. Приставний н у формах особових займенників

Мета: ознайомити з відмінюванням особових, зворотного, питальних та відносних займенників; розвивати письмове та усне зв’язне мовлення; вчити розв’язувати тестові завдання з однією правильною відповіддю; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця відмінює особові, зворотний, питальні та відносні займенники; розгадує ребуси; розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю; усвідомлює роль займенників у досягненні виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Так / Ні.

Слайди 6-7. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9 Спостереження. Прочитайте записи в колонках. Що таке тавтологія? У який спосіб її можна уникнути? Виберіть правильний варіант заміни іменника займенником.

Слайд 10. Прочитай і повтори.

Слайд 11. «Лінгвістичне спостереження». Відмінювання особових займенників.

Слайд 12. Утворіть словосполучення, поставивши займенники в потрібному відмінку.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Відмінювання зворотного займенника себе.

Слайд 17. Прочитайте речення. Визначте відмінок кожного займенника (усно).

Слайд 18. Прочитай і повтори.

Слайд 19. «Лінгвістичне спостереження». Визначте закінчення у всіх формах займенників чий, чия, чиє, чиї (усно).

Слайд 20. Розгадайте та запишіть закодований у ребусі займенник.

Закріплення вивченого

Слайд 21. Тестове завдання.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні