Каталог матеріалів

Урок №117 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Велика буква Г. Читання слів, діалогу і тексту з вивченими літерами

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 117

Тема. Велика буква Г. Читання слів, діалогу і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Г, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати інтерес до навчання. 

Очікувані результати: учні формують поняття про велику букву «ге», навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Холодно в полі, в саду, на городі,

Зима мандрує по нашій господі.

Тепло і затишно в класі у нас,

Доброго дня, я вітаю всіх вас.

Психологічне налаштування на урок.

Слайд 3. Складіть девізу уроку із «розсипаних» слів.

 

Актуалізація знань.

1) Вправа «Відкритий мікрофон».

—Яку нову букву ми вивчили минулого уроку?

— Що ви про неї знаєте?

— Назвіть слова, що починаються на букву «ге».

— А у яких словах ця буква стоїть у кінці слова?

— А тепер наведіть приклади слів, у яких буква «ге» заховалась у середині слова.

Слайд 4. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

2) Гра «Упіймай звук [г]».

Слайд 5. Гра «Упіймай звук [г]»

 

3) Артикуляційні вправи.

Слайд 6-7. Дихальна вправа.

Слайд 8. Робота з чистомовкою.

 

4) Гра «Знайдіть букву г». Знайдіть букви Г у в рядках, прочитайте їх.

Слайд 9. Гра «Знайдіть букву г». Знайдіть букви Г у в рядках, прочитайте їх.

 

5) Читання слів з вивченими буквами.

Слайд 10. Читай швидко.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Сьогодні на уроці читання ми познайомимось з великою друкованою буквою «ге», навчимося її друкувати, удосконалимо вміння робити звуковий аналіз слів, читати та будувати речення.

Слайд 11. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: гірка гніздо годинник берег город господар городина вітаміни.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Учитель поповнює стіну слів новими словами: гірка гніздо годинник берег

город господар городина вітаміни.

Слайд 13. Фізкультхвилинка для очей.

 

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком.

Ознайомлення учнів з великою друкованою буквою Г розпочинається з бесіди за малюнком, у процесі якої учні розповідають, чим зайняті дівчатка, який у них настрій, у яку пору року це відбувається. Після бесіди варто розпитати першокласників, чи люблять вони гойдатися, як частот це роблять, які ще розваги їм подобаються.

Потім учні придумують дівчаткам, зображеним на малюнку, імена на букву «ге». Пригадують, з якої букви пишуться імена (з великої). Варто запитати, у яких ще випадках використовується велика буква. Після цього можна з’ясувати, чи є в класі учні, чиї імена або прізвища починаються на букву «ге».

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Чим зайняті дівчатка? Який у них настрій? У яку пору року це відбувається? Чи любите ви гойдатися, як частот це робите? Які ще розваги вам подобаються?

Слайд 15. Складіть речення за малюнком і схемою.

 

Методика написання великої букви «ге».

Далі першокласники розглядають велику друковану букву Г, порівнюють її з малою буквою, роблять висновок, що вони відрізняються тільки розміром. Після цього за стрілочками наводять велику друковану літеру Г спочатку в повітрі, а потім друкують у клітинках. Далі читають слова з цією буквою, з’ясовують, що це імена, і друкують їх.

Слайд 16. Методика написання великої друкованої букви Г. Написання букви Г у повітрі.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

У завданні Читалочки учні читають спочатку слова в колонках, пояснюють, чому в першій колонці слова починаються з великої букви (бо це імена). Потім приступають до читання тексту. Після читання варто запитати, про кого цей текст, яка розмова відбулася між Геною та Галинкою. Текст слід прочитати кілька разів (ланцюжком, хором, вибірково, за ролями).

Слайд 17. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 18. Прочитай текст.

Слайд 19. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 20. Прочитайте удвох.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

— Зараз трохи відпочинемо. Погляньте на екран та повторюйте за персонажем.

— Діти, а який у вас настрій?

 

Читання чистомовки.

Чистомовка, запропонована Щебетунчиком, призначена для формування читацької навички (правильності, швидкості та виразності читання), а також для зміцнення органів артикуляційного апарату. Перед читанням слід нагадати учням, що звук [г] в кінці слів вимовляється дзвінко. Діти читають чистомовку спочатку повільно, а потім швидше, прискорюючи щоразу темп читання.

Слайд 22. Прочитайте разом зі Щебетунчиком.

 

Робота з текстом.

Роботу над текстом, поданим у наступному завданні, слід розпочати з читання його вчителем. Учні стежать (водять пальцем по рядках) і читають за ним. Після першого читання варто запитати, які слова школярам не зрозумілі, пояснити їх значення. Потім провести бесіду за змістом тексту: до кого завітали Сергійко і Галинка, куди вони потрапили, яка городина вродила на городі, чим ласували діти, чому городина корисна.

Далі здійснюється читання тексту ланцюжком – кожний учень читає одне речення. Після цього діти під керівництвом учителя придумують свій заголовок до тексту.

Слайд 23. Вправа «Входження в малюнок».

Слайд 24. Прочитай текст. Придумай свій заголовок.

Слайд 25. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 26. Читання тексту «ланцюжком».

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Картинка заблукала».

Назви усі картинки. На яку літеру починаються майже усі тобою названі слова? Скажи, яка картинка зайва? Чому? (Зайве віяло – бо воно починається на букву В)

Слайд 27. Гра «Картинка заблукала».

 

Гра «Так — ні».

Слайд 28. Гра «Так — ні».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 29. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Під час підсумку уроку слід пригадати, яку букву вивчали на уроці, для чого потрібно вміти друкувати велику букву (щоб записувати імена, прізвища, клички тварин, назви річок, країн, перше слово в реченні). Потім запропонувати дібрати слова, які пишуться з великої букви Г.

 

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 31-32. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO. Створимо пірамідку нашого настрою.

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 33. Завдання для цікавої перерви від сайту «Розвиток дитини». Розгадайте кросворд.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні