Каталог матеріалів

Урок №117 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Ділимо числа, які закінчуються нулями

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 117. Ділимо числа, які закінчуються нулями

Мета: формувати навичок письмового ділення і множення. Удосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати усний прийом укрупнення розрядних одиниць при множенні та діленні круглого числа на одноцифрове число; спосіб множення на підставі правила множення добутку на число (сполучного закону множення), ділення на підставі правила ділення добутку на число; письмовий прийом ділення трицифрового числа на одноцифрове та двоцифрове числа, ділення багатоцифрового числа на двоцифрове. Перенести спосіб міркувань на випадки ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Формувати навички письмового ділення багатоцифрового числа на двоцифрове число; перевірки ділення множенням; навички письмового множення на двоцифрове число. Актуалізувати розуміння фізичного змісту швидкості як шляху, що долає тіло за одиницю часу. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, що містять такі величини, як швидкість час, шлях, двома способами: способом відношень і способом знаходження однакової величини; уміння розв’язувати обернені задачі на різницеве порівняння двох часток з такими величинами, як швидкість, час, шлях. Організувати спостереження за одночасним рухом двох тіл назустріч та в протилежних напрямках; зумовити висновки про зміну відстані між тілами, складові всієї відстані, час спільного руху. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення під час зіставлення випадків ділення та перенесення способу міркувань у нову ситуацію.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 11. Завдання 2. Згадай, як слід міркувати в ході письмового ділення у ви падку, коли ділене закінчується нулем. Зістав частки. У чому відмінність? Як вона впливає на розв’язання?

Слайд 12-14. Завдання 3. Знайди значення виразів у першому рядку письмово з коментарем. Зістав частки в кожному стовпчику. У чому відмінність? Як ця відмінність впливає на розв’язання? Як допоможе значення першої частки в кожному стовпчику знайти значення другої? Знайди значення решти часток.

Слайд 15-17. Завдання 4. У кожному стовпчику знайди значення першої частки. Зістав частки в кожному стовпчику. У чому відмінність? З’ясуй, як ця відмінність вплине на результати. Чи треба виконувати ділення у двох наступних випадках?

Слайд 18-20. Завдання 5. Знайди значення часток, виконай перевірку.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22-23. Завдання 6. Назви швидкість руху в кожному випадку.

Слайд 24. Завдання 7. Який шлях долає тіло за одиницю часу?

Слайд 25. Завдання 8. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи хоча б одну обернену задачу. 

Слайд 26. Завдання 9. Добери необхідні дані для діаграми, на якій позначені швидкості руху тварин у м/год. Зроби відповідні підписи.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28-29. Завдання 1. Знайди значення виразів усно, використовуючи прийом укрупнення розрядних одиниць. Обчисли іншим способом.

Слайд 30-32. Завдання 2. Знайди значення часток у першому рядку письмово з коментарем. Зістав частки в кожному стовпчику. У чому їх відмінність? Як ця відмінність впливає на розв’язання? Знайди значення решти часток.

Слайд 33-36. Завдання 3. Знайди значення часток із коментарем. Виконай перевірку.

Слайд 37. Завдання 4.

Слайд 38. Завдання 5.

Слайд 39. Завдання 6.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41-43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні