Каталог матеріалів

Урок №116 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Повторюю вивчене

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 116. Повторюю вивчене.

 

Мета: систематизувати та узагальнити знання про частини мови, види речень; продовжувати формувати вміння виконувати звуковий аналіз слів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати дбайливе ставлення до людей похилого віку.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми та мети уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6-7. Відгадування загадок.

Слайд 8 Вправа 1-2. У Ґаджика є друг Юрко. Прочитай про нього текст. Визнач, якою частиною мови є виділені слова. Доведи свою думку. Випиши з тексту виділені слова і поділи на склади для переносу.

Слайд 9. Вправа 1. Випиши з тексту виділені слова і поділи на склади для переносу.

Слайд 10.  Вправа 3. Склади слова з цеглинок конструктора одного кольору. Запиши їх.

Слайд 11-12.  Вправа 3-5. Склади слова з цеглинок конструктора одного кольору. Запиши їх. Побудуй звукові схеми складених слів.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Вправа 6. Друзі почали розповідати про своїх бабусь і дідусів. Прочитай розповідь Щебетунчика.

Слайд 15. Вправа 7. Випиши з виділеного в тексті речення слова в три колонки. Доповни кожну колонку своїм словом.

Слайд 16. Вправа 8. Випиши з розповіді Щебетунчика окличні речення. Поясни, як ти їх розпізнав (розпізнала).

Слайд 17. Вправа 9. Разом з однокласником (однокласницею) прочитайте в ролях розмову Родзинки й дідуся.

Слайд 18 Вправа 10. Випиши з розмови питальне речення. Поясни, як ти його розпізнав (розпізнала).

Слайд 19. Вправа 11. Разом з однокласниками придумайте продовження розповіді про Родзинку й дідуся.

Слайд 20. Вправа 12. Напиши текст (3-4 речення) про свою бабусю або свого дідуся. Розпочни із заголовка.

Слайд 21-22. Вправа 13. Розв'яжи з однокласниками мовну задачку Родзинки. Запиши відповідь.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання. Вправа 11. Продовж подані речення і запиши. Використовуй красиві слова.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні