Каталог матеріалів

Урок №114 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування вправ і задач на віднімання десяткових дробів.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 114. Розв’язування вправ і задач на віднімання десяткових дробів.

Мета: сформувати вміння виконувати додавання й віднімання десяткових дробів та вдосконалювати навички застосування одержаних знань при розв’язуванні вправ та задач прикладного змісту; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють виконувати додавання й віднімання десяткових дробів.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Повторення правил.

Слайд 7-8. Рухлива вправа.

Слайд 9-16. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1-3 рівня складності № 1125, 1127, 1130, 1132, 1142.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Завдання:

Виконайте дії:

15,19 – 10,2 – 4,006;

180 – 56,0641 – 9,49.

Слайд 19. Завдання.

Яку цифру можна підставити замість *, щоб виконувалась рівність

19,7 + *,* = 2*,5

Слайд 20. Індивідуальна робота.

Швидкість пароплава проти течії річки дорівнює 22,7 км/год, а швидкість течії - 2,1 км/год. Знайти швидкість пароплава за течією річки.

Слайд 21. Задачі на логіку.

Одна швейцарська громада нараховує 50 членів. Рідна мова всіх 50 членів громади − німецька, але 20 з них говорять ще й італійською, 35 з них володіють французькою і 10 не знають ні італійської, ні французької.

Скільки членів громади говорять і французькою й італійською?

Підсумок

Слайд 22. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 24. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні