Каталог матеріалів

Урок №114 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Особливості визначення розряду займенників його, її, їх — їхній

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 114.

Тема. Особливості визначення розряду займенників його, її, їх — їхній

Мета: навчити розрізняти особові та присвійні займенники його, її, їх — їхній; визначати синтаксичну роль займенників; розвивати письмове та усне зв’язне мовлення; вчити розв’язувати тестові завдання з однією правильною відповіддю; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розрізняє особові та присвійні займенники його, її, їх — їхній; визначає синтаксичну роль займенників; знаходить та визначає розряди займенників у реченнях; складає діалог із займенниками; усвідомлює роль займенників у досягненні виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайди 6-7. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте словосполучення в колонках. У якій колонці займенники відповідають на питання чий? чия? та означають належність комусь? Доведіть, що займенники першої колонки особові, а другої — присвійні 

Слайд 10. Прочитай і повтори.

Слайд 11. Згрупуйте словосполучення за розрядами займенників у дві колонки: 1) особові; 2) присвійні (письмово).

Слайд 12. Запишіть речення, уживаючи займенники з дужок у потрібній формі. Надпишіть над кожною утвореною формою займенника розряд за значенням. Визначте, якими членами речення є ці займенники. Підкресліть їх.

Слайд 13. Перевір себе

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Творча майстерня. Робота в парах.

Слайд 18. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 19-21. Тестові завдання.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні