Каталог матеріалів

Урок №114 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо багатоцифрове число на двоцифрове і трицифрове, використовуючи письмовий прийом

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 114. Множимо і ділимо багатоцифрове число на двоцифрове і трицифрове, використовуючи письмовий прийом

Мета: формувати навички письмового множення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати прийом письмового множення двоцифрового числа на двоцифрове. Перенести спосіб міркувань на випадки письмового множення багатоцифрового числа на двоцифрове. Здійснити первинне закріплення письмового множення багатоцифрового числа на двоцифрове. Формувати навички письмового множення багатоцифрового числа на двоцифрове, прогнозування кількості цифр у значенні добутку. Узагальнити спосіб міркувань при письмовому множенні на двоцифрове число, розкрити спосіб одержання неповних добутків і добутку. Дослідити відмінності у способі міркування при письмовому множенні на двоцифрове і трицифрове числа, ознайомити з письмовим множенням на трицифрове число. Здійснити первинне закріплення письмового множення на трицифрове число. Зіставити випадки письмового множення на двоцифрове число з відповідним випадком письмового множення на трицифрове число. Дослідити вплив відмінності на розв’язування. Формувати вміння прогнозувати кількість цифр у добутку. Вдосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; розв’язувати задачі, що містять знаходження частини від числа та числа за величиною його частини. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час перенесення способу міркування в нову ситуацію; під час дослідження впливу відмінності добутків на розв’язання.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 8-10. Математичний диктант.

Слайд 11. Рухлива вправа для очей.

Слайд 12-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 15. Завдання 2. Згадай алгоритм письмового множення на двоцифрове число. Виконай множення.

Слайд 16. Завдання 3. Знайди значення першого добутку письмово. Зістав перший добуток із рештою. Визнач, у чому відмінність; що є спільним. Чи можна міркувати так само в ході знаходження значень решти добутків?

Слайд 17. Завдання 4. Знайди значення добутків письмово. З’ясуй, скільки цифр у значенні добутку порівняно із загальною кількістю цифр у множниках.

 Слайд 18-19. Завдання 5. Знайди значення першого добутку, відновивши записи. Зістав добутки. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на значення другого добутку? Знайди його значення та значення решти виразів.

Слайд 20. Завдання 6. Знайди значення першого добутку. Зістав добутки. Що змінюється? Чи можна, обчислюючи значення решти добутків, міркувати так само, як і в першому випадку?

Слайд 21-22. Завдання 7. Знайди значення добутків письмово.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24-27. Завдання 8. Знайди значення виразів письмово; виконай перевірку.

Слайд 28. Завдання 9. Розв’яжи задачу.

Слайд 29. Завдання 10. Розв’яжи задачу.

Слайд 30. Завдання 11. Накресли квадрат, периметр якого становить 64 мм. Накресли хоча б один прямокутник із таким самим периметром.

Слайд 31. Рухлива вправа.

Слайд 32-33. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 34-35. Завдання 2. Перевір подане розв’язання. Зістав добутки . Що змінюється? Чи можна, обчислюючи значення решти виразів, міркувати так само, як і в першому випадку? Виконай множення.

Слайд 36. Завдання 3. Знайди значення добутків письмово. З’ясуй, скільки цифр у значенні добутку в порівнянні із загальною кількістю цифр у множниках.

Слайд 37-38. Завдання 4. Зістав добутки в кожному стовпчику. Як їх відмінність вплине на результати? Визнач без обчислень, значення якого добутку в стовпчику буде більшим. Знайди значення добутків.

Слайд 39. Завдання 5. Перевір розв’язання. Як ти вважаєш, чим спричинена відмінність у міркуваннях?

Слайд 40-41. Завдання 6. Зістав добутки в кожному стовпчику. Як їх відмінність вплине на розв’язання? Знайди значення добутків, попередньо прикинувши кількість цифр у результатах.

Слайд 42. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 43-44. Завдання 8. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що ти можеш сказати про ці задачі? Як зміна шуканого вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 45. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 46-48. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 49. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні